Konopiště - Jemniště - Český Šternberk

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

mapka komplexu
mapka komplexu
lupa

Tento výlet je tedy spíše koncipován jako návštěva památek - historická, čili jsme zvonoli dopravní prostředek, tím ale neříkám, že nejde zvládnout pěšky či v lepším případě ze sedla kola.

Za čím jedeme?

Navštívíme 3 ne od sebe daleko vzdálená místa, přesněji řečeno 3 historické památky - dva zámky a jeden hrad.

Konopiště
Konopiště
lupa

Konopiště: Bylo založeno ve 13. století jako gotický hrad francouzského typu. Nejzásadnější úprava, tedy úprava na zámek byla provedena na přání následníka trůnu Františka Ferdinanda dÉste a to v 19. století. Kolem zámku je opravdu krásný a rozlehlý park (229 ha) s mnoha okrasnými dřevinami (asi 66 druhů jehličnanů a 158 druhů listnáčů), není nic neobvyklého pokud během návštěvy narazíte na svatbu, které se tu troufnu si odhadnout se tu konají v letních měsících v hojném počtu. Při příchodu od parkoviště u hlavní brány v medvědím příkopu nepřehlédněte medvědici Mášu:-))

3 prohlídkové trasy za příznivou cenu - rodinné vstupné taky bude fajn

další pohled další křídlo
další pohled další křídlo
lupa

Jemniště: Barokní zámek z počátku 18. století. r 1787 založen anglický park (hodnotné dřeviny), za parkem stojí novogotická barokní kaple. Zámek též ve vlastnictví Šternberků. V objektu též infocentrum, kavárnička s cukrárnou.

Na můj vkus dost předražené vstupné a pozor pokud se koná svatba musíte s prohlídkou čekat.

dominantní věž
dominantní věž
lupa

Český Šternberk:Hrad založen v 13. století, po té dobyl vojsky Jiřího z Poděbrad, byl obnovován a znovu vydrancován. Několikrát se vracel do majetku Šterberků aby zde od roku 1992 zůstal . Prohlídka je zajímavá, záživná cca 60 minut, vstupné řekl bych až symbolické, v info centru můžete prostudovat rodokmen rodu Šterberků.V hospůdce si pochutnat na české kuchyni. Neopomente při východu z hradu pokračovat směr hladomorna, k předsuté strážní věži, nádherný výhled na okolí a na řeku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

medvědice Máša
medvědice Máša
lupa

Jelikož jsme začali na Konopišti a na místním parkovišti jsme se stravovat nechtěli a v přílehlé restauraci bylo doslova narváno, pokračovali jsme dále na Jemniště, zde je pouze cukrárna a my jsme toužili dát si nějaké větší jídlo, které více uspokojí naše chuťové smysly, rozhodli jsme se pro restauraci u zámeckého parku v Českém Šternberku, přiznám se, že pokud mohu radit, více jsem si pochutnal při mé druhé návštěvě toho místa přímo v hradní hospůdce. Výběr ale samozřejmě nechávám na Vás, jen tu popisuji svou zkušenost.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Mým favoritem je rozhodně Český Šternberk, dále zahrady zámku Konopiště a medvědice Máša:-))

Ostatní informace

Konopiště: vstupy: 1 a 2 okruh 130 Kč

3. okruh 200 Kč

fotografování, filmování zakázáno

Jemniště vstupy: 140 kč dospělý, studenti a důchodci 80Kč

rodinné 270 Kč (dvě dospělý, dvě děti)

Český Šternberk: dospělý 100Kč, důchodci a studenti 65 kč

noční prohlídky též možné - osoba 250 kčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Konopiště - Jemniště - Český Šternberk

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace