Kolem Lednických rybníků

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
Kam a jak jedeme?

Celkový pohled na Lednické rybníky z vyhlídkové terasy Apollonova chrámu
Celkový pohled na Lednické rybníky z vyhlídkové terasy Apollonova chrámu
lupa

Na jih Moravy do Lednicko-valtického areálu k Lednickým rybníkům, které se nacházejí na potoku Včelínek severozápadně od okresního města Břeclavi. Příjezd je možný autem po dálnici D2 od Brna do Břeclavi a po silnici přes město do městské části Poštorná a odtud pak silnicí směrem na Lednici. U kempu Apollo je větší parkoviště. Vlakem pak do Břeclavi a z autobusového nádraží (asi 3 minuty chůze) autobusem linky 570 směr Lednice. Okolo kempu Apollo vede pak několik cyklotras.

Za čím jedeme?

Lesní porosty v příbřežní části rybníků
Lesní porosty v příbřežní části rybníků
lupa

Trasa výletu vede v celé své délce po naučné stezce Lednické rybníky, která je vyznačena značkou naučné stezky. Vede většinou podél nebo v blízkosti břehu tří zdejších rybníků. Jde od východu na západ o Mlýnský, Prostřední a Hlohovecký, které napájí potok Včelínek. Na trase je celkem 14 informačních panelů popisujících jednotlivé přírodovědné zajímavosti této významné národní přírodní rezervace. Kromě toho trasa vede i kolem tří zámečků a to Rybničního, Hraničního a Apollonova chrámu (vyhlídková terasa) a jedné dřevěné vyhlídkové rozhledny s výhledem na Mlýnský rybník.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Na břehu Prostředního rybníka
Na břehu Prostředního rybníka
lupa

Největší výběr ubytovacích zařízení všech cenových kategorií je v blízké obci Lednice, nenáročné turistické ubytování poskytne i zdejší kemp Apollo. Po trase výletu se lze občerstvit v kempu Apollo, nebo v cyklobufetu či restauraci na Hraničním zámečku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Borovicové solitery na břehu rybníků
Borovicové solitery na břehu rybníků
lupa

Rozlehlé hladiny rybníků s rákosinami a starými přehovými porosty, kvalifikované informace o různých přírodovědných hodnotách této významné národní přírodní rezervace na informačních panelech a jedinečný objekt Hraničního zámečku a výhled z Apollonova chrámu.

Ostatní informace

Rybniční zámeček nad Prostředním rybníkem
Rybniční zámeček nad Prostředním rybníkem
lupa

Více jak dvanáctikilometrový okruh zdejší naučné stezky je koncipován jako půldenní pěší vycházková naučná trasa. V celé délce je sjízdná i pro horská kola, avšak po deštích a v jarním období jsou některé úseky hůře sjízdné. U kempu Apollo je dostatečně velké parkoviště. Jinak je zde i zastávka autobusu IDS JMK č. 570 z Břeclavi do Lednice. Dopručit lze mapu KČT 1:50 000 č.88 Pavlovské vrchy a dolní Podyjí nebo podrobnou 1:25 000 Zahrada Evropy.

Pro pěší je nejvhodnější začátek výletu po trase naučné stezky u kempu Apollo. Průběh výletu kolem Lednických rybníků je zobrazen zde.Další informace

Hodnocení:
1612. místo
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lednice rybníky
(vzdálenost od místa: 1.72 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kolem Lednických rybníků

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace