Kolem dokola okolo Suchdola

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,

lupa

tentokrát Vás pozvu na příjemnou procházku okolím Suchdola.Suchdol je část Prahy 6 a dostanete se sem autobusy 107 a 147 od stanice metra A Dejvická.Vystoupíte ve stanici Roztocká a uvidíte rozcestník turistické značky barvy žluté.Vyrazíte po ní a zhruba po 800 metrech Vám bude nabídnuta odbočka vpravo. Určitě se Vám vyplatí těch 100 metru jít, protože tam čeká nádherný výhled na Vltavu a Sedlec.Pak se vraťe zpět a společně s Naučnou stezkou jděte dál po žluté až do místa, kde zprava přijde modrá značka a naopak žlutá odbočí vpravo.Pokračujte tedy po modré stále společně s NS Roztocký háj- Tiché údolí.Budete procházet krásným lesnatým a skalnatým údolím, kolem Únětického potoka. PO modré značce jděte až k rozcestí modré, žluté a zelené značky.Pokud chcete, můžete si po modré vyšlápnout 350 metrů na Alšovu vyhlídku. Pak se vraťte zpět k rozcestníku a jděte po žluté značce do místa, kde uvidíte vpravo kapličku.Je zde také ulice U kapličky. jděte vpravo ke kapličce a dobře si ji prohlédněte.Pak se vraťte zpět na žlutou značku a po 350 metrech dojdete k průchozímu cíli vycházky, kterým je Starosuchdolská restaurace pana Křena.Najdete zde odpočinek i dobrou péči a jídlo. Po nabrání sil, pokračujte po žluté do cíle vycházky ke stanici autobusu 147.

Za čím jedeme?

lupa

Především jdeme za pobytem v krásné přírodě a ponaučení z tabulí NS . kaplička sv. Václava ze 17. století je opravdu nádherná a podle zpáv místních stojí za návštěvu 28.září, kdy je svátek Václava a před kaplí se odehrávají scénky v dobových oděvech.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedl jsem se v průchozím cíli vycházky ve Starosuchdolské Restauraci.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta byla pohodová, jen po dešti trochu bláta, ale to už se vyrovná zážitkem z vycházky řírodou

Ostatní informace

Do přírody se neplatí a ceny v restauraci jsou příjemnéDalší informace

neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Sedlec
(vzdálenost od místa: 1.66 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kolem dokola okolo Suchdola

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace