Kočicí kameny nedaleko Lázní Libverda

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Tento výlet je zejména určen milovníkům pěší turistiky a cykloturistiky. Ideální trasa vede z Lázní Libverda k chatě Hubertka. (červená turistická značka, délka asi 2,5km)Zde nás již ukazatele navedou na asi půl kilometrů vzdálené Kočicí kameny, ze kterých je krásný výhled na Jizerské hory. Celá trasa vede mimo hlavní silnice a po celou dobu mnoho aut nepotkáme a to i přesto, že k chatě Hubertka je možno dostat se autem.

Za čím jedeme?

Kočicí kameny je název pro skálu na úpatí Jizerských hor. Jak název napovídá, nalezneme zde kameny vytvarované do tvarů kočicích hlav.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Vhodným místem k obědu je další turistický cíl v této oblasti - Obří sud. Jedná se o restauraci ve tvaru velkého sudu na kopci nad Lázněmi Libverda. K restauraci vede cca. 300 schodů, poté asi 0,5km po louce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná byla zejména příroda Jizerských hor. Naopak poměrně nám vadilo, že tato turistická oblast nám nenabídla během státního svátku nic víc, než většinu zavřených restaurací.

Ostatní informace

Vstup na Kočicí kameny je zcela zadarmo. Ostatní vstupy v Lázních Libverda zcela záleží na Vás a vašich plánech.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hejnice
(vzdálenost od místa: 1.23 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kočicí kameny nedaleko Lázní Libverda

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace