Klíny- výlet za sportem

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Do lyžařského areálu Klíny u Litvínova. Jedeme autem z Nového Strašecí a trasa je dlouhá asi 80 km.

Za čím jedeme?

lupa

V týdnu jsem dostal nabídku od tiskového mluvčího Klubu přátel Milešovky ke společnému nedělnímu výletu na běžky. Taková nabídka se prostě neodmítá a tak v neděli vyrážíme s mladší dcerou do bydliště tiskového mluvčího. Dlouho se mi nestalo, že bych na domluvený sraz přijel o 1/2 hodiny dříve(kdo mě zná ví o čem píšu). V klidu jsem přendal své sportovní náčiní a nezbytné potřeby do vozu mluvčího a vyrazili jsme. Cesta byla pohodová a nevěřil jsem, že bude dost sněhu na naše běžkování. Po průjezdem Litvínovem jsme začali stoupat serpentinami a sněhu začalo přibývat a asi za 15 minut jsem dorazili na parkoviště nad sjezdovkou v areálu Klíny. V lyžařském areálu najdete 4 sjezdovky, čtyřsedačkovou lanovku a vleky Pomy. Někteří členové zájezdu neměli vlastní lyže a jak mě dcera několikrát opravila, běžky. Zapůjčili jsme si prkýnka v místní půjčovně nad sjezdovkou a pokračovali autem dál na další parkoviště, kde je to do běžeckých stop jen několik metrů. V Klínech najdeme 5 běžeckých okruhů různých délek a náročnosti od 1,6 do 4,7 km a tři trasy od 8 do 17 km. Projeli jsme si tři okruhy. Bohužel jsem jako vždy promazal a tak jsem si užil jízdu až na posledním oranžovém okruhu, který je asi nejnáročnější. Na tomto okruhu střídají dlouhé sjezdy pěkná stoupání. Stopa je strojově upravována a byla kvalitní. Počet běžkařů byl spíše nízký a tak Ti z nás, kteří nemají zkušenosti z Jizerské padesátky mohli v klidu pilovat styl. Takže jsme styl pilovali všichni. Dcerka byla na běžkách poprvé v životě a musím smeknout kulicha jak jí to šlo. Občas sice zblízka změřila teplotu sněhu, ale sníh nebyl zmrzlý a tak to snad moc nebolelo. Já jsem měřil teplotu sněhu jen jednouwink. Nakonec jsme se u auta sešli všichni celí a vyrazili jsme vrátit zpět běžky. Zakoupili jsme si telpé občerstvení v hotelu Emeran. Zatím co kamarádi popíjeli a svačili, já jsem si do recepce hotelu skočil pro razítko do turistického deníku. Pak jsem ostatním popisoval co je to a jak vypadá teplo. Po kontrolním spočítání účastníků lyžařského zájezdu jsme odjeli zpět do Nového Strašecí. Počet účastníku ráno 6 a odpoledne také 6.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

K pochopení těchto značek nemusím umět česky
K pochopení těchto značek nemusím umět česky
lupa

Najedli jsme se převážně z vlastních zásob a teplé občerstvení jsme zakoupili v občerstvení nad sjezdovkou. Bylo příjemné, že cola i džus měli pokojovou teplotu. Ubytování jsme nepotřebovali. Pokud do Klínů vyrazíte na běžky doporučuji si vzít sebou nějaký teplý nápoj, možnost občerstvení je až u sjezdovek.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám vše, krásné stopy, dobré značení běžeckých okruhů a hezká příroda.

lupa

Pochvalu si zaslouží obsluha v půjčovně lyží, profesionální přístup, nabídka a rychlostSmile. Lyžařský areál Klíny je moderní lyžařské středisko s kompletní nabídkou. Nelíbila se nám bezohlednost německých občanů, kteří si i přes zákaz vstupovat na běžecké okruhy bez lyží, vesele špacírovali mezi lyžaři.plain

Ostatní informace

Půjčovné běžeckého setu na den 270 Kč.

web areálu :

http://www.kliny.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Litvínov
(vzdálenost od místa: 6.63 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Klíny- výlet za sportem

19.02.2013 17:01

To musela být nádhera , tolik sněhu !

06.06.2013 18:51
Nádherná krajina kousek od Litvínova. Kdo nebyl... neuvěří.
06.06.2013 18:54

Nádhera to byla.... Museli jsme se tam ještě několik víkendů po sobě vrátit, abychom to trochu vstřebali. Opravdu mohu jen doporučit.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace