Klínovec - lyžování na jeden den

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Jedeme na Klínovec. Autem z Prahy vyrážíme ráno po sedmé. Na místě jsme po deváté hodině.

Za čím jedeme?

lupa

Jedeme na jednodenní lyžovačku. Zalyžovat si a užít si zřejmě posledního sněhu . Areál Klínovec je největší lyžařské středisko v Krušných horách s 12km sjezdovek a několika moderními lanovkami. Podle toho to tu ale také vypadá. Je tu moc lidí a čekání na velké lanovky (4sedačky) překračuje mnohdy i půl hodiny. Vybrat si tu můžete z několika modrých, červených i černých tratí . My nakonec čekání na velkých lanovkách vynechali a našli si černo-červenou trasu kde jezdí poma a kotva. Lyžování bylo skvělé a s čekáním max. 10minut.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Byli jsme na otočku, takže jsme ubytování neřešili. V poledne jsme se chtěli občerstvit u stánku na horním konci lanovky, ale když jsme vystáli frontu, tak nám pán (dost nestíhal) oznámil, že nemá chleba ke klobáse a neví, jestli mu ho přivezou. Přímo pod horní stanicí je ještě jedno občerstvení i se stanem k sezení a tam to odsýpalo o něco rychleji. My nakonec zvolili hospůdku za horskou službou. Půjdete od horní zastávky lanovky jako za parkoviště, kolem oranžového domečku horské služby. Dá se tu i sednout uvnitř. Venku také a ochotně Vám jídlo přinesou ven. Knedlíky segedín, polévka v chlebu atd…. je to kousek dál , ale stojí to za to. Na dolní stanici lanovky je také občerstvení 0,3 čaje 40Kč a podobně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Na Klínovci se nám líbilo, sice bylo hodně lidí, ale s tím se tak nějak počítá. Kdyby padaly trakaře, tak tu nebude ani noha. Parádní je výběr hned z několika tras všech obtížností. Sjezdovky upravené. Škoda, že to máme tak daleko :)

Ostatní informace

lupa

Otevřeno od 9:00 – 16:00. Permanentka 470Kč. My uplatnili slevu od operátora, takže za 400Kč. Vratná záloha na kartu 100Kč. Parkoviště zdarma ! Poradím – pokud si chcete kupovat permici, kupte ji na parkovišti u Íčka. Budete to mít bez fronty. U pokladen pod lanovkou byly hrozné fronty. Lze zde také zakoupit turistickou známku Klínovec s vysílačem i turistickou vizitku. Pohledy tu také mají.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: České Hamry
(vzdálenost od místa: 7.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Klínovec - lyžování na jeden den

23.02.2015 15:24

danakok
Na Klínovec na 1 denní lyžování jsme vyrazili 20.2.2015. Krásné počasí, příjezd do místa v cca 9:20. Ze 4 sedačkových lanovek jezdily pouze 2, takže fronty neúnosně dlouhé (více než 30 min). Kolem 11 hod spuštěny i zbývající 2 lanovky, ale to už nám ze 4 hodinové permanentky uplynula polovina času. Nechápu to opožděné spuštění lanovek při takovém náporu lyžařů. Takže zklamání!

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace