Klementinum

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Klementinum
Klementinum
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu do Klementina Praha.Dostanete se sem buď tramvají č.18 do stanice Karlovy lázně.Odtud zpět ke Karlovu mostu a vlevo do ulice Karlova nebo pěšky od Karlova mostu.Přímo naproti Karlovu mostu,je vchod do Klementina z Křížovnické ulice.Další vchod je z ulice Karlova,která je také naproti vstupu na Karlův most.Karlovou ulicí půjdete asi 50 metrů a dojdete k dalšímu vchodu do Klementina.

Za čím jedeme?

lupa

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Klementina,rozhodně nebudete litovatVstup je trochu dražší,ale uvidíte opravdovou parádu,v podobě Zrcadlové kaple,ve které jsou důmyslně umístěna zrcadla,která míří do nekonečna.Uvidíte zde také krásnou stropní fresku,která je na téma AVE MARIA.Hvězdy na podlaze,se odrážejí ve stropních zrcadlech.Dalším bodem prohlídky,je Barokní knihovní sál,kde je asi 20 000 knih.Jsou zde také astronomické a geologické glóby.Strop zdobí krásná freska.Posledním bodem prohlídky,je Astronomická věž,kde jsou vystavena astronomická měřidla a z ochozu je nádherný výhled na Prahu.Venku na dvoře,můžete vidět měřící přístroje,které se používají ještě dnes k měření teploty vzduchu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Vzhledem k lokalitě,doporučuji vzít svačinu s sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zrcadlová kaple
Zrcadlová kaple
lupa

Prohlídka kaple,knihovny i věže,stojí za to a věřím,že se bude líbit i Vám.Úplně nejlepší,je začít prohlídkou vyhlídkové věže u sv.mikuláše,pokračovat Muzeem pověstí v Mostecké ulicí,pokračovat mosteckými věžemi a den ukončit v Klementinu.Vše za použití mých Turistických cílů a Tipů na výlet.

Ostatní informace

Otevřeno je denně od 10 h.

Vstupné-dospělý-220 .-

studenti a děti 6-15 let-140 .-Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Klementinum

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace