Kladno - město jak je neznáte

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Já nejedu nikam, dnes Vás pozvu do města, kde bydlím. Kladno je dobře dostupné , autem, autobusem i vlakem.

Za čím jedeme?

Město Kladno je největším středočeským městem, žije zde asi 67.000 obyvatel.

Náměstí Starosta Pavla
Náměstí Starosta Pavla
lupa

První zmínka o Kladně je z počátku 14. století, dříve ves, kterou vlastnil rod Kladenských z Kladna, který roku 1543 vymřel po meči. Kladno vlastnicky převzal rytířský rod Žďárských ze Žďáru. Roku 1561 bylo Kladno povýšeno na Městečko.

Informace čerpány z oficiálních webových stránek Kladna.

O historii Kladna se více dočtete viz odkaz :

http://www.mestokladno.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=6506&id=1401489&n=historie%2Dkladna&query=historie+kladna&p1=2100017891

Kladenský zámek
Kladenský zámek
lupa

Rozmach Kladna nastal v polovině 19. století kdy se ze zemědělského Městečka stalo město spojované s hornictvím a hutnictvím. V Kladně proto nečekejte starobylé památky v jako jiných místech naší krásné země, památky jsou zde převážně barokní.

Z památek, které naleznete v Kladně za zmínku stojí

Floriánská kaple
Floriánská kaple
lupa

Kladenský zámek - dnes je zde výstavní galerie, v těsné blízkosti zámku je krásně upravená zahrada, ve které je umístěno Medvědárium, na pódiu v zahradě se konají různé koncerty a je zde příjemné posezení.Zámek najdete nedaleko náměstí Starosty Pavla.

Kostel na Nebevzetí Panny Marie, nachází se na náměstí Starosty Pavla, tento krásný kostel byl slavnostně vysvěcen roku 1900.

Kaple sv. Floriána , kterou najdete na v ulci T. G. Masaryka. Kaple byla dokončena roku 1872.

Medvědárium
Medvědárium
lupa

V současné době je Kladno moderní město, kde dolování uhlí je již historiií. Jsou zde městské parky a lesy. Střed města tvoří nám. Starosty Pavla a pěší zóna, kde naleznete různé obchody a restaurace . Když přijedete do Kladna poprvé, tak doporučuji navštívit střed města a také Sládečkovo vlastivědné Muzeum, kde dostanete odborný výklad o historii Kladna. Když v Kladně nastal rozmach hornictví, nebylo dostatek škol a tak se k dopolednímu vyučování využívaly hospody. A povídalo se, že starší žáci ani nechodili ze školy domů. Tak takové zajímovosti i jiné se dovíte od ochotných pracovníků muzea. V muzeu také probíhají různé výstavy . Odkaz na webové stránky muzea:

http://www.omk.cz/

Medvěd
Medvěd
lupa

Pokud jste sportovně založení, tak pro Vás je Kladno to pravé město. Naleznete zde sportovní areál Sletiště, kde je in-line dráha, krásný aquapark, dětské hřiště, lanové centrum a další.

Kladenské divadlo, dne je v rekonstrukci
Kladenské divadlo, dne je v rekonstrukci
lupa

Jestliže rádi šlapete do pedálů kola, tak kolem Kladna je cyklookruh 017. Tato cyklostezka s kvalitním povrchem měří cca 30 km. Výhodou pro kladenské cyklisty je to, že z jednoho konce města na druhý se dá dojet po cyklostezce. V současné době se staví další úsek cyklostezky od Sletiště do Rozdělova. Pokud dáváte přednost pěší turistice , má okolí Kladna co nabídnout. Kladno je obklopeno lesy, kde najdete značené turistické trasy.

Pokud vyrazíte do Kladna autem za sportem, je nejlepší zaparkovat vašeho plechového miláčka na parkovišti u sportovního areálu Sletiště.

Pokud se chcete projít městem a podívat se na medvědy, zaparkujte na náměstí Starosty Pavla.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

V Kladně hlady neumřete Smile, v centru Kladna je dostatek restaurací a cukráren. Ve sportovním areálu Sletiště je několik občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Mně se Kladno líbí a nechám na Vás jak se bude líbit vám, až k nám dorazíte.

Ostatní informace

Odkaz na web sportovních areálů města :

http://www.samk.cz/

Odkaz na web města Kladna :

http://www.mestokladno.cz/Další informace

Hodnocení:
3319. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na kole
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kladno
(vzdálenost od místa: 1.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kladno - město jak je neznáte

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace