Kladno - cyklostezka 017

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Jedeme se projet na kole kolem Kladna po kladenské cyklostezce 017.

Za čím jedeme?

Cyklookruh 017
Cyklookruh 017
lupa

Když slyšíte město Kladno, tak si skoro každý představí hutě a doly a ti starší si vzpomenou na přívlastek Černé Kladno. Přitom kdo Kladno nezná tak ani netuší, že toto město je obklopeno lesy a převážně těmito lesy vede cyklostezka, která má velice kvalitní povrch a dobré značení . Pokud nejste z Kladna tak máte možnost dojet do Kladna autem nebo vlakem,zaparkovat a projet si tento cyklookruh na kole. Tento okruh měří asi 30 km a převýšení je minimální a dá se na kole objet skoro celé Kladno. Nejlepší je na okruh nastoupit u sportovního areálu Sletiště, kde lze i zaparkovat auto. Pokud by jste do Kladna přijeli vlakem, tak od kladenského hl. nádraží se dejte do leva a radši jeďte po málo frekventovaném chodníku a na cyklotrasu narazíte asi po 500 metrech. Když se dostanete do městského lesoparku Lapark tak máte několik možností výletů. Na okruhu jsou informační tabule s mapou cyklotrasy. Já osobně doporučuji zajet k rybníku Záplavy asi 5 km od Kladna, ale máte další možnosti, např. Lidice, vodní park Čabárna, rozhlednu Kožovu horu a další. Tuto cyklostezku někdy využívám při dopravě kolmo do zaměstnání.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Mapa cyklostezky
Mapa cyklostezky
lupa

Kolem cyklostezky najdete několik možností na občerstvení , v samotném areálu sletiště jsou dva bufety a já osobně doporučím hospodu Pod Červeným Bukem na Ostrovci. Ubytování jsem nepotřeboval protože na Kladně bydlím.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozcestníky
Rozcestníky
lupa

Kladenská cyklostezka je na velice dobré úrovni a většina trasy vede lesy a přírodou mimo jakýkoliv automobilový provoz. Přes okraj města vede cyklostezka společně s cestou pro pěší a tak musíte být k ohleduplní k chodcům a naopak.

Ostatní informace

Lapark
Lapark
lupa

Za pobyt v přírodě se nic neplatí, jenom zaplatíte za to co projíte a vypijete po cestě v občerstveních a restauracích. Na Kladno jezdí převážně motorové vlaky Regionovy a tam se kolo přepraví v pohodě. Udělejte si výlet a nebudete litovat.

Na internetu jsem našel cyklotoulky České televize o Kladně uvádím odkaz:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10414424499-cyklotoulky/212471290260033/dalsi-casti/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kladno
(vzdálenost od místa: 1.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kladno - cyklostezka 017

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace