Káva s příchutí exotických rumů

Tipy na výlet, Praha
vylet za gastronomiíVýlet za kávou a dobrotami
lupa

Návštěva baru Casa Havana v pražské Opatovické ulici je výletem do exotických krajů. To alespoň pro ty, kteří si oblíbili stále populárnější kvalitní rum. Když se potom nebudete ostýchat, zeptáte se na něj ochotné obsluhy a necháte si o něm vyprávět, získá si vás nadobro.

Nám se poštěstilo, že se nás ujal sám majitel podniku pan Dvořák a spolu s manželkou nám vysvětlili, jak přišli k nápadu provozovat v Praze kubánský bar.

lupa

Začali jsme u výborné kávy Davidoff Café a pan Dvořák se pustil do vyprávění. Od začátku na něm bylo patrné, že svým provozem žije. Sám nepochází z gastronomických kruhů a k provozování baru ho inspirovala návštěva Kuby. Toužil si přivézt domů něco z uvolněné atmosféry tamních podniků. Obklopil se tedy profesionály z oboru a realizoval svůj sen. Na stavbu moderního baru dohlížel i jeden z předních českých mixologů Aleš Půta, který je současně odborným poradcem podniku.

lupa

Ke kubánskému baru nepatří okázalý luxus, ale pohoda, jejíž samozřejmostí je kvalitní rum. A tak se pan Dvořák začal zajímat o karibské zlato podrobněji. Díky tomu dnes Casa Havana nabízí více než sto značek rumů z těch nejexotičtějších míst zeměkoule, najdete tu i opravdové sběratelské unikáty. V podniku se pravidelně schází i barmanská komunita k tematickým kurzům.

Nejen samotný majitel, ale i pravidelně proškolovaná obsluha vám dokáže poradit s výběrem vhodného nápoje, k rumu dostanete zajímavé informace o jeho charakteru a místě původu.

lupa

Rodinná a uvolněná atmosféra láká do podniku širokou vrstvu návštěvníků, převážnou část ale tvoří překvapivě ženy a dívky. Na nás ta pohoda zapůsobila také. Škoda, že jsme nepřišli ve čtvrtek, to tu bývá ještě živá kubánská hudba nebo jiná tématická vystoupení. Takto jsme ale zase měli klid na vyprávění o tom, jak ten který rum zraje, jaký je postup a zvláštnosti jeho výroby.

lupa

Já jsem jako řidič zůstal u dobré kávy, ale pro kolegyni připravila obsluha specialitu podniku - rumové platíčko – sestavu čtyř degustačních vzorků rumů. Ochutnávku tu nabízejí ve čtyřech kvalitativních provedeních – od klasické po exkluzivní sestavu, a měla by vám dát nahlédnout do kouzelného světa chutí a vůní rumu. Pro laika je to opravdu unikátní zážitek, a byť jsem jenom přivoněl, nechal jsem se unášet představami o vzdálených ostrovech Kuby, Trinidadu a Tobaga, Mariniku, Guyany... A k tomu všemu si můžete pokouřit pravé kubánské doutníky.

Po nedávné oslavě prvního roku fungování si můžou manželé Dvořákovi, kterým při podnikání pomáhá i syn Lukáš, blahopřát. Kouzlo Karibiku se jim opravdu podařilo přenést do Prahy. A kdo se chce na návštěvu Casa Havana dobře připravit, ať se podívá na www.casahavana.cz, kde se dozví zajímavosti nejen o rumu, ale i o plánovaných akcích.

Ivan Foral

T&M CreativeDalší informace

neumístěno
Druh:
za gastronomií
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Káva s příchutí exotických rumů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace