Kašperské Hory, muzeum Šumavy

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

budova muzea
budova muzea
lupa

Dnes nás lákají Kašperské Hory. Toto turistické velkomísto, je vzdálené necelých 20 km jihovýchodně od Sušice. Já volil bus. Následně pak pěšky. (třeba na Kašperk). Ale autem to bude lepší. Nyní vás totiž zvu do muzea Šumavy

Za čím jedeme?

vytrýna
vytrýna
lupa

Toto krásné muzeum nabízí mnoho úhlů pohledu na život a živobytí lidí na Šumavě. Expozice představuje drsnost a krásu zdejších krajů. K tomu je zde věnováno celé patro, stejně jako přírodovědě. Sbírky jsou vážně krásné. Oblékání, práce, sklářství, trofeje, vycpaná zvířata, brouci, rostliny, .... na vše je krásný pohled a popisky vám pomohou doladit vaše vědomosti.Tento rok jako přechodná výstava realizována ukázka umění, týkající se Krista (Kristus v úmění věků). Ta je v přízemí muzea. I zde, ač to není můj obor, je spoustu zajímavých předmětů. Tato expozice se každý rok mění. A já měl štěstí, že jsem zastihl i zcela výjímečnou výstavu. Onou záležitostí je časově omezena prezentace kopie úmrtního roucha Ježíše Krista. Je to tak zvané Turínské plátno.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

kostel sv. Markéty, naproti muzeu
kostel sv. Markéty, naproti muzeu
lupa

"Kašperky" nabízí mnoho prostor, jak k ubytování, tak k nasycení. Stačí si jen vybrat podle vlastního vkusu a rozmaru. Mě osobně učarovala pizzerie. Má pěkné a příjemné prostření. Ale výběr je zcela na vás.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V muzeu je pěkné snad úplně vše. Ale trochu vyčnívají některá sklářská díla a vycpaniny zvířat. Zajímavá je i prezentace Turínského plátna.

Ostatní informace

Za vstup jsem dal 40,- Kč. A to mi připadá, jako velmi příjemná cena. K vidění je vážně mnoho...Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Kašperské Hory, muzeum Šumavy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace