Kašperk - hrad kde to žije po celý rok

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Hrad Kašperk
Hrad Kašperk
lupa

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad na našem území byl cílem našeho výletu v době mezi vánočními svátky a Novým rokem. Autem jsme se dopravili na parkoviště pod hradem a odtud jsme pokračovali cca 1 km po zelené značce směrem ku hradu.

Za čím jedeme?

Hrad Kašperk
Hrad Kašperk
lupa

Zimní vánoční prohlídka hradu, to je to za čím jdeme. Místní kastelán spolu se svými spolupracovníky již několikátý rok po sobě oživí těsně po vánočních svátcích hrad a nabídnou tím mnoha lidem, krásné zpestření času vánočního. Letos probíhaly prohlídky hradu na dvou okruzích. Jeden byl věnován zimnímu žití na hradě a druhý pak byl zaměřen na hradní život a vánoční zvyky na přelomu 14. a 15. století.

Hrad Kašperk
Hrad Kašperk
lupa

Hrad Kašperk, který byl vybudován v roce 1356 Karlem IV. k ochraně zemské hranice s Bavorskem a také v ochraně velice důležité obchodní cesty tzv. Zlaté stezky se letošní zimu neotevřel naposled. Hrad bude letos otevřen i v určitých termínech o jarních prázdninách. Podrobnější informace jsou k nalezení na oficiálních stránkách hradu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Na hradě i v zimním období funguje vše, to znamená i stánek s občerstvením, který v době vánoční nabídl i pochoutky a nápoje, které zde v letním období určitě nezakoupíte.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hrad má své kouzlo určitě v létě, ale v zimním období, kdy sníh navozuje neskutečnou atmosféru, je prostě kouzelný.

Ostatní informace

Oficiálně je hrad otevřen od dubna do října, ale vyplatí se sledovat stránky hradu, protože na Kašperku se něco děje v každém ročním období.

Základní vstupné je 90,- Kč na klasickou prohlídku, v době akcí je vstupné nepatrně vyšší, své slevy ze základního vstupného pak dostanou osoby mající na slevu nárok.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sušice
(vzdálenost od místa: 9.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Kašperk - hrad kde to žije po celý rok

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace