Karlovy Vary

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Lázeňské oplatky
Lázeňské oplatky
lupa

Karlovy Vary, zejména jejich stará část v údolí mezi kopci, působí přímo pohádkově jak svou polohou (jsou sevřené v údolí mezi kopci na soutoku řek Ohře, Rolava a Teplá), tak architekturou. Procházku a výlet sem lze doporučit v každém ročním období.

Za čím jedeme?

Hotel Thermal
Hotel Thermal
lupa

Chceme-li se projít po kolonádě, nemůžeme minout hned na jejím počátku impozantní a známý hotel Thermal. Po této ukázce modernější architektury již následují kouzelné domy charakteristické pro lázeňská města; mnohým z nich svítí fasády novotou a protože jsme v Karlových Varech opravdu dlouho nebyli, byli jsme překvapeni, nakolik město "prokouklo".

Karlovy Vary
Karlovy Vary
lupa

Můžete obdivovat hotel Pupp a sledovat, zda zrovna z limuzíny nevystupuje nějaká slavná hvězda a pokud budete mít štěstí, narazíte přímo na kolonádě na některý z orchestrů, které zde velmi často hrají a zní tu vážná hudba, ale i lidovky. Rozhodně při své procházce nevynechte známou Vřídelní kolonádu.

Muzeum Jan Becher
Muzeum Jan Becher
lupa

Za zmínku stojí Muzeum Jan Becher, na které my jsme narazili čistě náhodou, aniž bychom měli potuchy o jeho existenci. Je již kousek dál od kolonády, jen co by kamenem dohodil k autobusovému nádraží. Pochopitelně jsme návštěvu nevynechali. Prohlídka s průvodcem začíná krátkým výkladem, něco malého o historii továrny i její současnosti. Z obrazů bývalých majitelů a starých fotografií továrny na vás dýchne minulost, stejně jako z přehlídky historických lahví a náčiní k výrobě používaného. Z pracovny hlavního technologa uvidíte jen dveře, trezor uvnitř skrývá tajemství poměru bylin v oblíbeném likéru. Prohlédnete si sklepení s dubovými sudy různých velikostí, uvidíte Becherovod, dlouhý několik kilometrů, který spojuje sklepení, do nichž se likér rozváděl. Úplně nakonec uvidíte film o historii továrny, založené v r. 1807 i o osudech členů rodiny, jíž patřila. Následuje degustace několika výrobků firmy. Zde jsme poprvé ochutnali Cordial, likér z lipového květu, který na rozdíl od klasické Becherovky známý není; může se jí ovšem směle rovnat. Zato karlovarská hořká nám zkřivila obličeje - je opravdu tuze hořká:-)))

Další zajímavostí, kterou jsme, bohužel, nestihli, ale rozhodně ji do budoucna plánujeme, je exkurze do skláren Moser.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Kolonáda
Kolonáda
lupa

V Karlových Varech je spousta možností, jak se najíst. Od stánku s klobásami před hotelem Thermal přes čínská bistra a klasické restaurace až po ty nejluxusnější podniky. Zkušeností sloužit nemůžeme, neboť jsme se přecpali lázeňskými oplatkami - oříškovými, kakaovými, s vaječným koňakem i cukrovými - tak, že na jiné jídlo nebylo ani pomyšlení. Ale z nepřeberného množství možností, které jsme při své procházce zaznamenali, si jistě vybere každý...

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hotel Pupp
Hotel Pupp
lupa

Zklamáni jsme byli tím, že dnes již nikde nenajdete místo, kde by přímo dělali lázeňské oplatky. Našli jsme jediný obchůdek, kde je slepovali a ohřívali, ale i zde šlo o oplatky již pečené jinde a do Varů dovezené.

Karlovy Vary
Karlovy Vary
lupa

Dalším negativem je necitlivé umístění obchodů s mnohdy velmi nevkusnými suvenýry do tradičních lázeňských prostor. Možná jsem trochu konzervativní či malicherná, ale kamenné růže a lázeňské konvičky sem patří, zatímco matrjošky a ušanky s hvězdami nikolivěk...

Ostatní informace

Vřídelní kolonáda
Vřídelní kolonáda
lupa

Z Karlových Varů si odvezete jako trofej hned tři turistické známky; jednu z Muzea Jan Becher, druhou koupíte kousek odsud v informacích na autobusovém nádraží (město KV) a třetí ve sklárnách Moser. Ta nám chybí, což bude třeba napravit:-)

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Karlovy VaryDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlovy Vary dolní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.91 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Karlovy Vary

25.07.2015 08:15
Hezké a určitě stojí za návštěvu, ale cítím se zde naprosto stejně jako ve Špindlerově Mlýně - ne dobře. Asi proto, že mluvím česky.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace