K RUDÉ VĚŽI SMRTI

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na procházku za Kulturní památkou vysokého historického významu. Jmenuje se Rudá věž smrti a nachází se u Vykmanova nedaleko Ostrova nad Ohří. Cestu započnete na nádraží Ostrov nad Ohří, kam jezdí vlak třeba z Karlových Varů.Pokud chcete jet autobusem, tak staví přímo před vchodem do areálu , kde se věž nachází. Stanice se jmenuje Ostrov, Horní Žďár, hlavní brána.Pokud přijedete vlakem, tak platí následující trasa. Od nádraží se vydáte po zelené značce, která Vás protáhne skoro celým Ostrovem a kolem silnice na Jáchymov až k areálu bývalé továrny. Zde oslovte pracovníka ostrahy, který Vás pustí do areálu a řekne Vám, jak se zde máte chovat, protože v sousedství se nachází vězení.

Za čím jedeme?

lupa

V objektu věže pracovali političtí vězňové, kteří byli osouzeni k likvidaci. Odtud název mukl-Muž Určený K Likvidaci. Pracovali zde na třídění uranové rudy a umírali na rakovinu, případně byli utýrání. K nedalekému bývalému táboru jsem už raději nešel, to už bych asi nedal.Až dojdete k objektu Rudé věže smrti, tak pokud máte trochu fantazii, vybaví se Vám hrůza, která se tu udávala.Já to dost prožíval.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jelikož se jedná o malou procházku, ubytování netřeba, svačinu je dobré vzíti s sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta za Ostrovem nic moc, vede kolem silnice, ale dá se přežít. POkud si vybavíte jako já to, co se tu dělo, naskočí Vám husí kůže.

Ostatní informace

lupa

Přístup je denně v denní dobu. Chce to jen oslovit Sekurity a oni Vás ochotně pustí. Jen počítejte s tím, že si Vás zapíší, protože se Věž nachází ve skladovém areálu. Svaz politických vězňů, chystá v objektu Věže muzeum.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostrov nad Ohří
(vzdálenost od místa: 1.99 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu K RUDÉ VĚŽI SMRTI

10.06.2014 14:21
Kdo mí city jak mají být, musí to v tomto místě prožívat, vzpomínka na děsy minulé doby musí být hrozná, ono to i musí vyset takzvaně ve vzduchu.
umístění
21.07.2014 23:17
věž je na mapě naprosto špatně umístěna, značka je na jih od Ostrova, ve skutečnosti je severně ve Vykmanově

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace