Jižní Morava - 3 rozhledny mezi vinicemi

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Rozhledna na Kraví hoře
Rozhledna na Kraví hoře
lupa

Jedeme na kole rozhlédnout se ze tří rozhleden (z toho 2 nově otevřené v roce 2009), které se nacházejí na kopcích mezi vinicemi na Slovácku u obcí Boleradice, Velké Pavlovice a Bořice. Dopravíme se libovolným způsobem do Klobouků u Brna, pokud přijedete autem je přímo v centru velké parkoviště. Vlakem od Hodonína do zastávky Klobouky u Brna a na kole do centra. Naše trasa začíná i končí v centru u zámku a má 50 km.

větrný mlýn Klobouky u Brna
větrný mlýn Klobouky u Brna
lupa

Z Klobouků vyrážíme po červené vinné cyklotrase, která nás dovede k Větřáku nad obcí, od něj se pak držíme červené turistické a polních cestách se dostaneme až na rozcestník Pod Nedánovem, zde odbočíme lesní vlevo do poměrně prudkého kopce (700 m)neznačenou lesní cestou na vrchol Nedánov, kde navštívíme první volně přístupnou originální dřevěnou rozhlednu ve tvaru přesýpacích hodin, navrženou Ing. Ant.Olšinou. Od rozhledny sjíždíme na opačnou stranu než jsme přijeli po asfaltové cestě do obce Boleradice. Při sjezdu se dá u nové boží muky odbočit vpravo a asi 500 po asfaltové cestě (po vrstevnici) dojedete k zajímavému místu - dřevěným plastikám Cyrila a Metoděje. Buď pak můžete pokračovat po polní cestě značené jako místní naučná stezka do Boleradic a nebo se vrátit k božím mukám a sjet po asfaltce do centra obce Boleradice. Z Boleradic sjedeme na Němčičiky (směr Velké Pavlovice) kde se u křižovatky u Horních Bojanovic napojíme na červenou vinnou cyklotrasu a přes Horní Bojanovice po ní dojedeme až na kraj Velkých Pavlovic. Zde je značená odbočka vlevo k rozhledně, přejedete trať kolem vinařské šlechtitelské stanice pokračujete k pěkné nové dřevěné moderní kapličce a pak až na Rozhlednu Slunečnou. Zpátky do Pavlovic, do centra k zámku a po silnici do Bořetic. Vlevo do centra obce přes žel.trať a odbočka vpravo k rozhledně na Kraví hoře je dobře značená. Asfaltku asi budete muset z části vyjít pěšky, je poměrně prudká, ale za výstup vás odmění výhledy z rozhledny. Následuje opět sjezd do centra obce a po hl.silnici pokračujete na Kobylí, Brumovice, značenou červenou vinnou cyklotrasou kolem vinic na Mokrůvky a posledním kopcem do cíle trasy - Klobouky u Brna. Pokud vám vyjde počasí jako nám, nemůžete odjíždět domů nespokojeni.

Za čím jedeme?

Rozhledna na kopci Nedánov (368 m/m) u Boleradic otevřená slavnostně 12.7.2009

Rozhledna Slunečná nad Velkými Pavlovicemi (225m/m) otevřená od 8.5.2009

Rozhledna na Kraví Hoře u Bořetic (312 m/m) z r. 2006

Větrný mlýn "Větřák" nad městysem Klobouky u Brna

Vinné sklípky, letiště a sídlo Spolkové republiky Kraví Hora u Bořetic

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Svačili jsme u rozhledny Slunečná, kde je stánek s občerstvením, mají i dobré vínko. Zde se dají koupit i upomínkové předměty, pohlednice a turistické známky.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

základní kámen
základní kámen
lupa

Výhledy ze všech tří rozhleden jsou za dobrého počasí naprosto úžasné, jsou vidět např.Pálavské vrchy, Brno, Bílé a Malé karpaty a samozřejmě okolní obce a spousty vinohradů. Z rozhledny na Kraví hoře dohlédnete na Slunečnou. Cyklotrasy jsou vtipně značeny nejen směrovkami, ale u každé je i nějaký bicykl. Recesní Spolková Republika Kraví hora a zejména její ministerstva popsaná v samotném sídle nemají chybu. Mají i vlastní fungující vzletovou a přistávací plochu. Větřák u Klobouk je krásně zrestaurovaný a v sobotu a v neděli otevřený k prohlídce.

Ostatní informace

Rozhledny jsou volně přístupné. Prohlídka Větřáku stojí 30 Kč.

rozhledna na kopci Nedánov
rozhledna na kopci Nedánov
lupa

Prohlédnout si ho můžete od 1. května do 30. září
sobota 14 - 17 hod.,
neděle 10 - 12 hod. a 14 - 17 hodin.
Prohlídka trvá asi ¾ hodiny
Vstupné: dospělí 30,- Kč
děti 15,- Kč.
Od pondělí do pátku a mimo uvedenou dobu je nutno návštěvu objednat.
telefonicky: mob. 774 324 254Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Jižní Morava - 3 rozhledny mezi vinicemi

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace