Jizerskohorské rozhledy 2

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Jizera
Jizera
lupa

Jizerské hory nabízí spoustu dalekých rozhledů do krajiny a cílem tohoto příspěvku je na některé z nich upozornit. Dnešní výlet začneme u horské chaty Smědava, ke které můžeme dorazit buď automobilem, popř. o víkendech sem jezdí rovněž autobus.

Pohled na Jizerské hory
Pohled na Jizerské hory
lupa

Vydáme se po modré turistické značce směrem ke Kneipě. Stoupání je to poměrně strmé, nicméně i pro méně trénovaného člověka by to neměl být problém a to i proto, že jdeme po asfaltce. Po pravé straně se nám nabízí pohled do údolí Bílé Smědé, jejíž tok nám bude po většinu cesty průvodcem. Zhruba po 2 km dorazíme na tzv. Malou klečovou louku, na které změníme značku a budeme po žluté značce stoupat směrem na horu Jizeru. Nyní už stoupáme po pěšince, která se místy ještě zužuje. V některých úsecích dokonce jdeme po kamenech. Cesta na Jizeru trvá od zmiňovaného rozcestí i méně zdatným max. půl hodiny. Nejprve dorazíme k malé dřevěné chatce a následně vylézáme po skále až na úplný vrchol hory. Nabízí se nám široký pohled do krajiny, přitom můžeme vidět zejména východní část Jizerských hor, tj. horu Smrk, Smědavskou horu, Černý vrch a dále např. přehradní nádrž Souš.

Při cestě z Jizery
Při cestě z Jizery
lupa

Poté co se nabažíme pohledem na protější kopce vydáme se stejnou cestou zpět až k Malé klečové louce. Odtud se sice můžeme už vrátit zpět na Smědavskou chatu, nicméně vřele doporučuji pokračovat k chatě Kneipa, ve které je k dispozici v letních a zimních měsících občerstvení. Od chaty pokračujete dále po červené značce až dorazíme k Čihadlům. Zde se můžeme podívat na jedno z mála rašelinišť v Jizerských horách. Přestože v ČR jsou i významnější a rozsáhlejší rašeliniště, byla by škoda ho minout.

Po jeho shlédnutí se můžeme vrátit stejnou cestou na Smědavskou chatu, kde si můžeme dopřát občerstvení.

Za čím jedeme?

Jedeme hlavně za přírodou Jizerských hor, která nabízí krom jiného i široké rozhledy do krajiny.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Rozcestí pod Jizerou (Malá klečová louka)
Rozcestí pod Jizerou (Malá klečová louka)
lupa

Ubytovat a najíst se můžeme na Smědavské chatě, další možnosti občerstvení v Jizerských horách můžete nalézt zde: http://www.turistika.cz/rady-cestovatelum/show/obcerstveni-na-jizerske-magistrale.html

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

To hlavní, co může člověk v Jizerských horách spatřit je krásná příroda. A o to jde ne??:-)

Ostatní informace

Automobilisté se musejí připravit na parkovné na Smědavě ve výši 80 Kč / den. Jiné zpoplatnění není.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bílý Potok pod Smrkem
(vzdálenost od místa: 4.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jizerskohorské rozhledy 2

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace