Jiráskovy Skály – místo na výlet i dovolenou

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

Penzion (Zámeček) Bischofstein
Penzion (Zámeček) Bischofstein
lupa

Nádherné místo pod Teplickými skalami. Může sloužit jako cíl jednodenního výletu, stejně tak jako být východištěm na túry při dovolené. V tom prvním případě si nenechte ujít výstup na zříceninu hradu Skály (Bischofstein nebo též Katzenstein, viz http://www.turistika.cz/mista/bischofstein-skaly) kolem Černého jezírka (http://www.turistika.cz/mista/cerne-jezirko-pod-bischofsteinem) a samozřejmě i výstup na nejvyšší vrchol Teplických skal Čápa (http://www.turistika.cz/mista/cap-teplicke-skaly). Autem se dostanete až do osady Skály k penzionu, kde je možné si zajistit ubytování anebo se alespoň dobře najíst.

Pěšky se sem nabízí tras hned několik. Mám je prochozené snad všechny, můžete si je v sekci turistických tras prohlédnout. Jsou to např. trasy:

http://www.turistika.cz/trasy/z-teplic-nad-metuji-pres-capa-na-bischofstein

http://www.turistika.cz/trasy/na-skaly-z-police-nad-metuji-pres-marsov

http://www.turistika.cz/trasy/na-skaly-z-police-nad-metuji-pres-ostas (možná je kombinace s trasou http://www.turistika.cz/trasy/na-ostas-z-teplic-nad-metuji)

http://www.turistika.cz/trasy/na-skaly-z-teplic-nad-metuji-nejkratsi-cestou

http://www.turistika.cz/trasy/na-skaly-z-malych-svatonovic-pres-jivku

http://www.turistika.cz/trasy/na-skaly-z-malych-svatonovic-pres-radvanice

Penzion (Zámeček) Bischofstein
Penzion (Zámeček) Bischofstein
lupa

Je fajn, že z každého výchozího místa vedou na Skály vždy minimálně dvě trasy a výlet je tak možné absolvovat jako okruh. To samé platí i pro případ, že sem vyrazíte na dovolenou. Opět se nikdy nemusíte vracet odkudkoliv stejnou cestou.

Za čím jedeme?

Skály - naučná stezka
Skály - naučná stezka
lupa

Tady to přírodními krásami a romantikou doslova překypuje. Nádherné (i když méně známé než v Adršpašsko-Teplických skalách) skalní útvary, daleké výhledy, když se zajde kousek stranou, i klid.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Skály - rozcestník, kam můžete vyrazit
Skály - rozcestník, kam můžete vyrazit
lupa

V penzionu vaří opravdu znamenitě, netřeba hledat náhradní řešení. Totéž platí o ubytování. Kdyby tu ale bylo obsazeno a vám stačil kemp, nabízí se nad Teplicemi nad Metují kemp Kamenec. Žádný komfort, ale levný, pro turisty jako stvořený. A na Bischofstein je to z něho nejkratší cestou slabé 3 km.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ranní úsvit z vrcholu Čápa
Ranní úsvit z vrcholu Čápa
lupa

Budu opakovat to, co jsem už napsal u Malých Svatoňovic: Celá oblast Kladského pomezí je moje srdeční záležitost, takže asi nepřekvapí, když napíšu, že se mi tu líbí všechno a negativa prostě nehledám a případně přehlížím.

Ostatní informace

Černé jezírko
Černé jezírko
lupa

Vybrat v případě jednodenního výletu tu nejlepší trasu je dost těžké. Přesto si dovolím dát tip na svoji favorizovanou. Vlakem bych dojel do Teplic nad Metují. Zde bych zvolil trasu přes Lokomotivu a Čápa na Skály a odtud pak přes Studnici a Jívku do Malých Svatoňovic opět na vlak.

Černé jezírko
Černé jezírko
lupa

A ještě jedna věc: Nejkrásněji tu je brzy na jaře, kdy kvetou bledule a petrklíče, je jich tu okolo plno. Pak také na podzim – barevné stromy, spousta hub. Málo lidí. V hlavní sezóně tu sice není takový nával jako v A-T skalách, ale přece jen…Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km), putování (3-7 dnů)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Teplice nad Metují skály
(vzdálenost od místa: 2.73 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jiráskovy Skály – místo na výlet i dovolenou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace