Ježíškova cesta

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Krušnohor
Krušnohor
lupa

Pokud se chceme dostat na Ježíškovu cestu, musíme nejprve dojet do Krušných hor, a to až k samým hranicím - do nejvýše položené obce v ČR, tedy na Boží Dar. Zde se nachází velké parkoviště, kde se dá vůz bez problémů zaparkovat, nejste-li příznivci automobilů, jezdí sem i hromadná autobusová doprava, případně si můžete vyšlápnout kopec i na kole.

Za čím jedeme?

Projdete-li malebným horským městečkem, kde je mimochodem taky co vidět, dostanete se k začátku Ježíškovy cesty. Kratší okruh měří cca 5km, ten delší cca 13 km. Trasa vede přírodou, v zimě jsou zde protažené běžkařské stopy, v létě se dá bez problému projít pěšky, event. projet na kole, je zde značená cyklostezka.

Jelikož se jedná o Ježíškovu cestu, je celá cesta lemována domečky, v nichž jsou mapky trasy, úkoly pro děti a hlavně popis a obrázky všech Ježíškových kamarádů, kteří mu po celý rok pomáhájí. Cesta je dobře značená, na některých rozcestnícíh je i počet kroků k dalšímu stanovišti.

Pro rodiny z dětmi doporučuji projít si kratší trasu, je i více dělaná pro děti. Cestu lemují vyřezané postavičky sovy, vodníka, draka, zakleté princezny. Tyto se budou určitě líbit nejen dětem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ubytovali i najedli jsme se ve vedlejší obci - v Penzionu Hraničář, který se nachází v obci Háj (pod Klínovcem). V Penzionu rovněž výborně vaří. Spoustu restauračních zařízení naleznete ale zároveň i na Božím daru.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Provedení celé stezky je moc pěkné, dětem se bude zaručeně líbit, nápaditost ocení ale nepochybně i dospělí.

Ostatní informace

Za vstup na Jažíškovu cestu se neplatí, je potřeba počítat jen s vedlejšími náklady v restauracíchDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: České Hamry
(vzdálenost od místa: 7.49 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ježíškova cesta

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace