Ještěd čtyřikrát jinak, aneb co vše nabízí liberecký vrchol

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Jihozápadním směrem od Liberce se nachází nepřehlédnutelná hora, všem dobře známý Ještěd. Se svými 1 012 metry je nejvyšším vrcholem Ještědsko-kozákovského hřbetu. Co ale možná všem moc dobře známé není, je vyžití, které hora a její okolí nabízí. Co vše tedy můžeme od výletu na Ještěd očekávat?

Vysílač s luxusním hotelem

Na vrcholu Ještědu se tyčí známý vysílač, v jehož spodní části nalezneme komfortní hotel, který byl realizován v polovině 60. let. Na starosti ho měl architekt K. Hubáček, jenž dokázal vybudovat opravdu skvostné dílo, díky němuž získal Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. Pokud hledáte ve městě Liberec ubytování, respektive v jeho okolí, pak je Hotel Ještěd tou správnou volbou.

Snowboarding

Hora Ještěd je oblíbenou destinací pro všechny milovníky snowboardů. Na svém prkně se tu totiž mohou prohánět po místním snowparku, který je od listopadu až do dubna otevřen každý den, začátečníci i pokročilí jezdci. Součástí snowparku jsou ty nejmodernější freestylové překážky, na kterých lze předvádět opravdu dech beroucí triky.

Golfové hřiště

Kousek pod horou Ještěd najdeme tamní golfový klub, který disponuje jedním z nejkrásnějších golfových hřišť u nás. Jde o hřiště se vším všudy, nechybí tady vodní překážky či jiné terénní záludnosti. Lze využít také budovu golfového klubu například pro pořádání nejrůznějších firemních akcí.

Krásná turistická trasa

Na své si na Ještědu přijdou také vášniví turisté. Právě přes tuto horu vede krásná turistická okružná trasa se stejnojmenným názvem. Trasa je dlouhá celých 5 kilometrů a vydáte se na ní v obci Tetřeví sedlo, v níž také svou turu ukončíte. Tuto turistická trasa zcela jistě stojí za zdolání, neboť ji lemuje nádherná příroda.

To vše a mnohem víc nabízí hora Ještěd. Pokud jste tento vrchol ještě nenavštívili, měli byste tak učinit co nejdříve, stojí to za to.

Za čím jedeme?

významná budova na Liberecku, Babylon, ubytování Liberec, nákupní centrum, IQ park, Zoo

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ubytování Ulrych

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

ubytování Liberec, Ještěd, Liberec

Ostatní informace

tramvaj: 20,-

lanovka: 75,- cesta nahoru na JeštědDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory, na kole
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 0.55 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ještěd čtyřikrát jinak, aneb co vše nabízí liberecký vrchol

15.03.2014 09:15
Ještěd znám jen z výletu při letní dovolené..

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace