Jeseníky - procházka přes Červenohorské sedlo

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

lupa

Takže zase jednou hurá do Jeseníků, tentokrát na tři dny. Ubytování jsme si zajistili v Koutech nad Desnou a odtud jsme podnikali výlety. Jeden den jsme si naplánovali prohlídku Dlouhých Strání, ale nevěděli jsme, že se musí objednávat předem, takže nastala změna plánu a vydali jsme se na procházku přes Červenohorské sedlo. Z Koutů jsme jeli autobusem, od hotelového komlexu se serpentýnovou silničkou dostaneme na hřeben, odkud je hezká vyhlídka na sedlo a protější stráň.

lupa

Vyrubaná stráň tvoří geometrický obrazec - velký kosočtverec, který slouží ke sjezdovému lyžování lehkých i náročných tratí. Jsou zde s námi velké davy turistů, takže mezi nimi míříme i my lesem kolem různě zkroucených stromů od bouřky a všelijakých luk s pahýly stromů, k Vřesové studánce. Na tomto hezkém místě máme malý odpočinek, poobědváme zde řízky, které jsme si z domu sebou přivezli.

lupa

Chodníkem procházíme mezi Červenou horou a Vozkou, pod námi z levé strany videíme propast, na dně bublá Hučivá Desná. Franta chtěl jít na průzkum, takže mě odeslal po žluté značce dolů, prý mě za půl hodiny dožene a pokračoval 1 km ke kamenné bráně po hřebenu Červené hory. Potom se vrací za mnou.

Za čím jedeme?

lupa

Cesta pokračuje strmě dolů, pak serpentýnami přes spoustu roklin, místy tu jsou i bažiny. Asi po půl hodině mě dohání. Na závěr nás oba čeká sestup žebříkovými schody k lesní asfaltce. Dostáváme se dolů k Hučivé Desné, fotíme si její krásné kaskády a zákoutí, dál pohodlnou silničkou kolem jezů na řece, splavu, vodopádu dojdeme až k rozcestí Poniklý potok.

lupa

Přes osadu Antoním se dostáváme až k hospůdce na okraji Koutů, kde kupujeme chleba a nějaké zásoby na druhý den. Před večeří jsme zpět v hotelu, po sprše scházíme dolů do restaurace hotelu, kde si dáváme dobrou večeři. Pak malá procházka a zpět do hotelu, těšíme se na další den, kdy jsme se chystali k vodopádům.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Oběd jsme měli sebou z domu, na večeři jsme se zastavili v hotelu Pod sedlem, kde jsme byli ubytováni.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Líbilo se nám zde, u Červenohorského sedla ve významném pohoří Jeseníky je i parkoviště, hotely s restauracemi. Krásná okolní příroda je pozoruhodná ve všech ročních obdobích, trasu si každý může vybrat na rozcestníku turistických cest. Červenohorské sedlo je oblíbeným a významným rekreačním střediskem severní Moravy v pohoří Hrubý Jeseník ve výšce 1013 metrů.

Ostatní informace

lupa

Červenohorské sedlo je také oblíbeným lyžařským střediskem, patří mezi největší lyžařská střediska v této oblasti, také odděluje Pradědskou a Keprnickou hornatinu. Je významným místem na hřebenové trase Hrubého Jeseníku.Další informace

Hodnocení:
1918. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kouty nad Desnou
(vzdálenost od místa: 4.38 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jeseníky - procházka přes Červenohorské sedlo

19.07.2013 10:16
Hřebeny Jeseníků jsou všechny pěkné. Rád se tam vracím. Hlavní hřeben jsme celý s kamarády prošli jako první, a pak posléze jsem poznával i boční hřebínky. A v zimě běžky.
19.07.2013 20:00
Na Červenohorském sedle jsem byl asi před 13 lety a z Jeseníku jsem byl nadšený a kopečky jsou zde pěkné a převýšení velice pěkné. Honza

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace