Jednodenní výlet do Liberce

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Přemýšlíte kam vyrazit v létě na výlet? Co takhle sbalit kufry a nabrat směr Liberec, který skýtá mnoho zajímavých míst, jež byste rozhodně měli navštívit. Jaká to jsou? Pojďme si některé krátce představit.

Za čím jedeme?

Samozřejmě jedním z nejznámějších míst na Liberecku je hora Ještěd, na jejímž vrcholu stojí od roku 1973 architektonicky ojedinělá stavba, která v sobě ukrývá vysílač a komfortní hotel. Tuto stavbu má na svědomí architekt K. Hubáček, který při její realizaci ukázal, že je skutečně mužem na své místě. Před tím se na hoře Ještěd nacházela velká noclehárna společně s 23 pokoji pro hosty, sálem a verandou. Tento objekt však roku 1963 vyhořel.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Místem, jež vás nadchne svou krásou, je liberecká botanická zahrada rozprostírající se po 9 pavilonech. Najdete zde orchideje, kamélie, kapradiny, kaktusy, ale také třeba masožravé kytky. Určitě budete uchváceni již při stupu do botanické zahrady, kdy projdete tunelem obklopeným velkým akváriem s rybami.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pokud ale před kocháním se krásnou přírodou raději upřednostňujete četbu knih a získávání vědomostí, pak se vydejte do zdejší krajské vědecké knihovny, které skrývá zhruba 1,3 milionu svazků knih, mezi kterými najdete beletrii, naučnou literaturu, ale i časopisy nebo noviny.

Ostatní informace

Samozřejmě nesmíme opomenout věhlasnou libereckou zoologickou zahradu, jež chová více jak 170 druhů zvířat a jejímž symbolem je dnes již velice ohrožený bílý tygr. Kromě něj se v zoo můžete těšit také na takiny čínské nebo širokou kolekci dravců.

Jestliže za jeden den nestihnete všechny liberecké památky a zajímavosti navštívit, jako že zřejmě asi ne, pak vyhledejte ve městě Liberec ubytování, a po vydatném spánku v některém z místních hotelů si druhý den projděte další krásná liberecká místa.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Machnín
(vzdálenost od místa: 0.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jednodenní výlet do Liberce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace