Jedinečný Sv. Jan pod Skalou

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Uprostřed lesů Českého Krasu se nachází nenápadná vesnička jménem Sv. Jan pod Skalou. Samotný název nám říká, že se jedná vskutku o poutní místo.

Za čím jedeme?

Kaplička sv. Ivana
Kaplička sv. Ivana
lupa

Hlavním lákadlem je návštěva kostela Narození sv. Jana Křtitele s jeskyní sv. Ivana, která se nachází uvnitř. Samotný kostel prochází rekonstrukcí, díky které není možné obdivovat naplno krásy kostela, nicméně každému návštěvníkovi vynahradí zážitek návštěva jeskyně, ve které žil podle pověsti poustevník sv. Ivan.

Studánka sv. Ivana
Studánka sv. Ivana
lupa

V obci se nachází i další zajímavé věci, které jsou zasvěceny sv. Ivanovi. Krom jiného se vedle kostela se totiž nachází studánka sv. Ivana, z níž vyvěrá silný pramen vody, který vzniká ve svatojánské travertinové kupě, která se nachází nad obcí.

Husův balvan
Husův balvan
lupa

Právě výlezem na tuto kopu doporučujeme návštěvu obce zakončit, protože to bude vskutku jedinečná tečka. Trasa je sice dlouhá jen zhruba 1 km, ale převýšení je vskutku velké. O to cennější je potom výhled na obec, kterou máme jako na dlani.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Kostel Narození sv. Jana Křtitele
Kostel Narození sv. Jana Křtitele
lupa

Sv. Jan pod Skalou je významné turistické centrum, ve kterém se nachází poměrně mnoho restaurací, které stojí za návštěvu. Rovněž množství ubytování v této oblasti není ničím omezeno.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Svatý Jan pod Skalou se nachází v opravdu nádherné přírodě a v jeho okolí je tolik zajímavého, že lze jen těžko vybrat věc, která se nám líbila nejvíce.

Ostatní informace

Svatojánská kupa
Svatojánská kupa
lupa

Každý návštěvník může navštívit kostel Narození sv. Jana Křtitele zevnitř. Otevřeno je od 1. dubna do 31. října a to každý víkend od 10 do 13 hod a od 14 do 17 hod. V období letních prázdnin je kostel otevřen denně.Další informace

Hodnocení:
1257. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
12 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vráž u Berouna
(vzdálenost od místa: 1.78 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jedinečný Sv. Jan pod Skalou

17.06.2011 12:22
krása,ale ten výšlap..
05.04.2012 19:49
krasna vyhlidka :)
Svatý Jan pod Skalou
21.02.2015 20:51
Výlet do Svatého Jana pod Skalou je možné podniknout také ze Srbska, přes Bubovické vodopády, dále podél říčky Loděnice a Berounky zpět do Srbska. Inspirovalo nás toto video http://youtu.be/AOLL2Jvc1Sc - Přeji krásné počasí všem.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace