Jarní výlet do Krušných hor

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Začaly první hezké jarní dny a tak jsem neodolal a vyrazil do Krušných hor.

Za čím jedeme?

naučná stezka
naučná stezka
lupa

Od konečné stanice rychlodráhy v Litvínově jsem se vydal po žluté TZ do areálu Loučky. Bývalé letní kino dnes slouží pro pořádání koncertů, sportovních akcí a zároveň jako příměstské výletní a odpočinkové místo. Hezké místo v údolí na úpatí Krušných hor.

Loučky
Loučky
lupa

V roce 2005 zde byla vybudována cyklostezka, která spojila Litvínov s Mezibořím. Nová cesta údolí je také naučnou stezkou o vodě a úpravě pitné vody. Procházím okolo velké úpravny vody a vodní nádrže kam je potrubím přiváděna voda z přehrady Fláje. Vycházím v Meziboří, v městě do kterého vede jen jedna silnice.Stoupám okružní silnicí ke stadionu a sjezdovce. Přicházím k turistickému značení, které směřuje na lesní silničku za stadionem. Na rozcestí se dávám doprava po naučné stezce Šumný důl. Ta je dlouhá 8 km a vede ve svahu vrchů Střelná, Studenec a Černého vrchu. Cesta krásnými bukovými lesy přechází několik potoků, na jaře plných vody, a mírně klesá do zadní části Šumného údolí. U cesty jsou osazeny informační tabule, které informují o této oblasti Krušných hor. U každé tabule jsou lavičky nebo zastřešené odpočívadlo. A tak velice příjemnou cestou jsem přes Pekelské údolí a okolo oplocení obory Fláje sešel do Šumného dolu. Lesní silničkou podél Bílého potoka scházím do Šumné. Cestou jsem si říkal zda tu neprocházím naposled, protože se zde uvažuje o výstavbě přečerpávací vodní elektrárny a tím by došlo k zatopení velké části Šumného dolu a dnešní trasa by byla pod vodou.

informační tabule
informační tabule
lupa

Okolo další velké úpravny vody přicházím k technické památce k bývalé textilní továrně RICO a k vile původních majitelů. Přicházím na okraj Litvínova. Okolo pomníku obětem důlního neštěstí na dole Pluto a zámeckým parkem pokračuji na nádraží v Litvínově.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Občerstvení na začátku a na konci trasy. Jinak z vlastních zásob.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Poklidná cesta krásnými lesy, udržovaná stezka a častá odpočinková místa. Nelíbí se mi záměr zatopení údolí a vybudování elektrárny.

Ostatní informace

Trasu můžeme absolvovat pěšky, na kole a v zimě na lyžích. Lepší je vycházet z Meziboří /kam vyjedeme autobusem/ , protože cesta odtud stále klesá.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Litvínov
(vzdálenost od místa: 5.51 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jarní výlet do Krušných hor

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace