Jarní Písařovská pahorkatina

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Jarní krajina nad Rudou nad Moravou
Jarní krajina nad Rudou nad Moravou
lupa

Nenáročná pěší turistika, trasa o délce 11 km, začíná v železniční stanici Ruda nad Moravou. Po zelené značce se vystoupá na Šošolu a pokračuje se do Janoušova. Stále po zelené se jde k rozcestníku Mezník, kde se přechází na žlutou značku. V Jakubovicích se můžeme občerstvit v příjemném pohostínství. Z luk Na Stráži jsou výhledy k Bušínu. trasu můžeme ukončit v Písařově u točny autobusů, anebo po červené sejít do sedélka Hambálek a opatrně po silnici do restaurace Kocanda.

Za čím jedeme?

Dřevěný přístřešek Nad Janem
Dřevěný přístřešek Nad Janem
lupa

Pohodový jednodenní výlet se spoustou času na fotografování, výhledy, zkoumání přírody a prohlídky nenápadných kulturních zajímavostí, do kterých patří kapličky, kříže, boží muka a roubené chalupy. Rychlý výstup na Šošolu nám roztepe srdce rychleji, dále je však cesta pohodová v kvalitě lesních a lučních cest charakteru pahorkatiny. Vychutnat si lze jarní zpěv ptačí a bzukot včelí. Nádherné jsou nedaleké výhledy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Výhledy k Hartíkovu
Výhledy k Hartíkovu
lupa

Pokud nemáme sbalenu svačinu z domu, můžeme si ji koupit v Rudě nad Moravou na trase. Pokud jsme si svačinu nesnědli v autobuse nebo ve vlaku a máme hlad už na začátku cesty, vydržíme k dřevěnému přístřešku Pod Janem. Další doporučené místo k občerstvení je pohostinství v Jakubovicích 100 m od turistické trasy. Velký výběr jídla a pití dostaneme v cíli cesty v restauraci Kocanda na křižovatce před Písařovem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výhledy na hřeben Hrubého Jeseníku
Výhledy na hřeben Hrubého Jeseníku
lupa

Po cestě si samozřejmě můžeme nejvíce vychutnat čistou přírodu. Uvidíme život na podhorských vesnicích, pasoucí se ovce a koně. Zajímavá je roubená lidová architektura v Janoušově i v Jakubovicích. Výhledy jsou nedaleké, jedná se vesměs o rozhledy na sousední kopce, lesy a vesnice. Za mokra bych doporučil impregnovat obuv, některé luční cesty jsou zarostlé.

Ostatní informace

Janoušov
Janoušov
lupa

Výlet jsem začal v Olomouci na vlakovém nádraží, odkud je vynikající spojení do Rudy nad Moravou. Zpáteční cestu jsem volil autobusem z Písařova do Zábřeha a následně vlakem zpět do Olomouce.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ruda nad Moravou
(vzdálenost od místa: 4.23 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jarní Písařovská pahorkatina

28.09.2013 22:28
Dobrá procházka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace