Jáňův dvůr - za vínem na koni

Tipy na výlet, Lednicko - Valtický areál
Foto zdroj: Jáňův dvůr
Foto zdroj: Jáňův dvůr
lupa

Na Mikulovsku se nachází vesnička Nový Přerov, která by nebyla zas tak výjimečná, kdyby v ní neexistoval Jáňův dvůr. Tato stará zemědělská usedlost byla dříve obhospodařována Jáňou s rodinou, a tak současní majitelé ponechali původní název pro zachování příběhu spojeným s historií této usedlosti a navazují na něj novými kapitolami. Přistavěli kemp, hospůdku a penzion a pořádají výpravy za mikulovským vínem na koni.

Foto zdroj: Jáňův dvůr
Foto zdroj: Jáňův dvůr
lupa

I když jsme přesvědčeni o tom, že čas nelze zastavit, tak vinný sklep U Jáňi, patřící k této usedlosti, je jedním z mála míst, kde je to možné zažít. Navíc můžete degustovat místní výtečná vína a zazpívat si s cimbálovou kapelou. Tento návrat do minulosti umocňují také romantické projížďky na koni za vínem, které můžete popíjet dokonce i na jeho hřbetu. Koně jsou klidné a zvyklé na turisty, ale tempo bude záležet na vás a vašich jezdeckých dovednostech. Pojedete-li pomalu, vychutnáte si lépe obdivuhodné výhledy a nezaměnitelnou atmosféru zrajících vinic a vinných sklepů. Pro děti se pořádají vyjížďky na poníkovi či v terénní bryčce.

Foto zdroj: Jáňův dvůr
Foto zdroj: Jáňův dvůr
lupa

Uslyšíte pouze kostelní zvon a "babkovské klevetění"
Jáňův dvůr je výjimečný svým souzněním s přírodou, která ho obklopuje. Ochutnáte-li víno, bude vám dopřán domácí kozí sýr. Necháte-li se ubytovat v penzionu, přikryjete se peřinami z domácí ovčí vlny. A i přes to, že penzion byl zrekonstruován nedávno, nenajdete v něm žádnou televizi či rádio, protože by narušovaly typický kolorit vesnice - zvuk kostelního zvonu či "babkovského klevetění" pod okny.

Více o vinařském zařízení na www.januvdvur.cz a více o vinařských zajímavostech na www.vinazmoravy.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Novosedly
(vzdálenost od místa: 1.34 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jáňův dvůr - za vínem na koni

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace