Janské lázně - naučná stezka Střední hřeben

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Cílem výletu jsou Janské lázně, které si projdeme po naučné stezce Střední hřeben.
Za čím jedeme?

Odpočívadlo u Janského potoka
Odpočívadlo u Janského potoka
lupa

Okolím Janských lázní prochází vycházková trasa Střední hřeben. Trasa začíná na kolonádě a vytváří okruh, který Vás na kolonádu dovede zpět. Asfaltová cesta prochází Rudolfovým údolím kolem pramenu starosty Exnera a stoupá až k Hoffmanově boudě, případně je z ní možné udělat odbočku až ke Zlaté vyhlídce, kde je rozhledna. Z rozhledny je bohužel jen malý výhled do okolí, většímu rozhledu brání vysoký les. Od Hoffmanovy boudy je možné vrátit se opět po asfaltové cestě na kolonádu, nebo se nechat vést lesní cestou. Musím řícit, že lesní cesta je příjemnější a nabízí se z ní několik výhledů do Janských lázní a na lanovku na Černou horu. Celá trasa je značená dřevěnými směrovkami, které ukazují i na dvě zkratky okruhu. Trasa je doplněná informačními tabulemi o zajímavých místech a historii okolí Janských lázní.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Janské lázně nabízí širokou škálu ubytování a stravování všech cenových kategorií. My jsme byli spokojeni v hotelu Vladimír.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Stezka vede po zajímavých místech v hezké přírodě, je ovšem dost náročná na stoupání a klesání. Rozhodně od ní nečekejte pohodovou vycházku lázeňským parkem.

Ostatní informace

Kolem stezky rostou borůvky :)Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 8.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Janské lázně - naučná stezka Střední hřeben

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace