Janské Lázně

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Jedeme do Krkonoš - Janských Lázní. My jsme jeli autem, také se dá autobusem, vlakem se dostanete jen do nedaleké Svobody nad Úpou, odtud pak autobusem.

Do Krkonoš doporučuji minimálně vyjet na 2 denní výlet/či vícedenní/, to už záleží na každém jak si může výlet naplánovat. Z našeho putování si můžete vybrat jen část.

Za čím jedeme?

Jedeme za relaxací, přírodou, horami a krásnými výhledy.

První den jsme navštívili centrum lázeńského městečka, někdy se tu konají promenádní koncerty u lázeňské kolonády v neorenezančním slohu. Také potkáte opravené hotýlky a penziony, dýchne na Vás prvorepublikový duch. Po užití si atmosféry městečka se vydáme Rudolfovým údolím k dětské léčebně Vesna a pak dál k Hofmanovým boudám a na Zlatou vyhlídku/ta nás zklamala/, cesta vede parkem a lesíkem, dojdeme k Rudolfovu pramenu a vracíme se zpět do centra. Je to nenáročná odpolední vycházka i pro rodiny s dětmi, ale bez kočárku/na cestě je dost kořenů či kamenů/. Po vycházce jsme se vydali hledat minigolf, je za Lesním domem/za hl.silnicí/, tak jsme se tu i občerstvili a zahráli minigolf. Dále je možné zajít na masáže či do bazénu, ale doporučujeme se objednat předem.

Další den jsme se vydali vyzkoušet novou lanovku na Černou horu, užívali jsme si krásný výhled. Na Černé hoře jsme se vydali k Černé boudě, odtud se můžete těšit výhledem na Sněžku. Vede odtud několik tras, my jsme se vydali k naučné stezce Černohorské rašeliniště. Trasa rašeliništěm je moc hezká, krásné výhledy na Sněžku, po rašeliništi, různá zákoutí, jezírka, květena... Užívali jsme si to a moc nespěchali. Uděli jsme okruh rašeliništěm a pak se vydali směrem k Pardubickým boudám, kde jsme se občerstvili a naše oči spočinuli na kvetoucí louce pod nimi a odtud jsme vyšli směrem k Modrým kamenům. Cesta po silnici z kopce nás moc nezaujala, ale pak jsme sešli k Modrým kamenů a vyšplhali se na ně a užívali si další výhled. Cesta od Modrých kamenů je kamenitá a plná kořenů, byla členitá, takže i když jsme šli pomaleji, tak více ubíhala. Došli jsme do údolí a napojili se na cestu od boudy U Modrých kamenů až jsme dorazili do Janských Lázní, pozorovali řeku a přišli zase k minigolfu, kterému jsme opět neodolali.

Další den jsme navštívili neteř v lázních, prošli s ní město a vyjeli lanovkou nahoru i dolů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování apartmán Bobas, Lesní 297, tel.603 360995 , cena 200-350Kč/podle období, ubytování pěkné, čisté příjemné, cca 15 min. od centra.

Občerstvení- ve městě je mnoho restaurací různých cennových kategorií, také cukrárna, restaurace jsou i podél hlavní silnice, také u minigolfu si můžete dát něco dobrého.

Na Černé hoře byl nějaký kiosek, na Černé boudě bylo rychlé občerstvení, ale restaurace zrovna nefungovala. Restaurace je i na Pardubických boudách .
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbily výhledy, rašeliniště. Nejméně nás zaujal komplex u lanovky, taková nehezká část Janských Lázní a také to počasí tady nebylo moc ideální, ale nesmí se člověk nechat odradit a připravit se na možný déšť.

Ostatní informace

Platí se jen lanovka 100Kč nahoru, zpáteční 150Kč.

Poplatek minigolfu již nevím přesně cenu, hole půjčují.

Také zde je půjčovna kol a koloběžek.

Pokud si chcete prodloužit vycházku z Černé hory dál, je možné využít Krkonošké cyklobusy, kterým se můžete vráti zpět.Další informace

Hodnocení:
4262. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km), putování (3-7 dnů)
Druh:
za kulturou, do přírody, na hory, na kole
Bylo zde:
10 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 2.93 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Janské Lázně

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace