Hurá do Zoo !

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Letos jsme se rozhodli navšítit jednu ze zoologických zahrad v naší republice.

lupa

Když jsme vzali v potaz místo odjezdu,věk našich dětí a vzdálenost právě vzhledem k věku, tak zvítězila Jihlava. Je to krajské město, poměrně velké a v pěkném kraji. Leží na rozhraní Čech a Moravy, protéká jím řeka Jihlava,leží asi 500m.n.m. a má kolem 50 tis. obyvatel.

lupa

My jsme jeli od Havlíčkova Brodu ,tedy po státní silnici E59. Zoo se nachází asi 10 minut pěšky od centra, mimo to jsou dvě možnosti na zaparkování auta. Buďto se rozhodnete pro vstup hlavní branou ,kde je velké parkoviště a nebo jako my, zhruba na středu celé délky zoo, kde hlavně nenarazíte hned za branou na dětské houpačky a prolézačky. To by totiž nebylo moc vhodné před zahájením procházek a prohlídek. Myslím, že bychom daleko nedošli.

Za čím jedeme?

Tato zahrada je spíše menší, ale pro děti věkové kategorie kolem 6 let je to naprosto ideální. V pohodě budou chodit a prohlížet zvířátka.

lupa

Pro lepší představu jsem umístila několik fotografií.Samozřejmě na konci celé prohlídky je zajímavost africká vesnička, nejen ukázky bydlení, ale i možnost přímého krmení malých koz,- děti jsou tam nadšené a ani je hned nezaujme za končícím plotem velké dětské hřiště se skluzavkou- tobogánem, a dalšími prolézačkami.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Je dobré mít s sebou alespoň na začátek svačinku, a dál není problém v areálu je několik možností. Můžete to vzít rychle a jen tak něco teplého do ruky jako párek v rohlíku... ,ale i normální a chutný oběd se dá pořídit. Od středního vchodu směrem na levo dojdete k restauracím a občerstvení.Ceny jsou velice přijatelné.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Asi nejvíce se nám líbila terária s tygry a různými dalšími kočkami, je to opravdu moc hezky vymyšlené, ale u dětí jednoznačně vedli malé opičky volně poskakující po stříšce a stromech kolem svého domečku. A pak ještě další zlaté malé opičky ke kterým se dostanete jak uvnitř určité budovy, tak ale na střechu kde je rovněž malá vyhlídka s minibufetkem. Zlaťáci jsou drzí opravdu jako opice, nebojí se lidí a hlavně mají rádi děti, jak se přiblížíte ke klecím, tak prostrkují packy a nutně se poptřebují dotýkat dětí.A jako asi nejlepší bylo krmení koz kam, je možnost přelézt do jejich výběhu- to byla paráda.

Ostatní informace

ceny jsou kolem 90,- za dospělé, děti mají slevu, ale pro jistotu na aktuální ceník a otvírací dobu se podívejte na www.zoojihlava.cz

lupa

Celkový dojem na nás tato zahrada udělal opravdu dobrý, je položená vpěkném dolíku a zalesněná je poměrně taky dost. My měli počasí akorát- ani nepálilo slunce a ani nepršelo a to je asi polovina úspěšnosti na výlet tohoto typu. Takže opravdu všem doporučuji a přeji skvělou prohlídku a spoustu zážitků.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jihlava město
(vzdálenost od místa: 1.12 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hurá do Zoo !

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace