Hurá do Pivnice!

Tipy na výlet, Svitavsko
Kam a jak jedeme?

Začátek výpravy je v obci Zderaz - zaparkovali jsme až u zemědělského družstva, na parkovišti u kravínů :-)

Dolanský mlýn
Dolanský mlýn
lupa

Jdeme po žluté, asi po 1,5km je malý rozcestník, který vás láká k sestupu do Pivnické rokle. Je to zážitek a stojí to za to. Pokud máte s sebou kočárek a nebo nejste už nejmladší, tak je možno pokračovat po žluté značce dál nad roklí - obě cesty se asi po 1 - 1,5 km spojí, takže se zase navzájem shledáte.

Jediné mínus - pivo si musíte vzít s sebou wink

Po žluté jsme pokračovali až k Dolanskému mlýnu. Je to úžasně opravené velké stavení s nádhernou zahrádkou a jezírkem.

louka před Dolanským mlýnem
louka před Dolanským mlýnem
lupa

To už ale přecházíme na červenou turistickou značku a těšíme se na občerstvení v chatě Polanka u Nových Hradů. Jdeme podél potoka, děláme si věnečky z pampelišek a zhluboka dýcháme :-) Kousek před chatou Polanka je studánka Kapalice a přes cestu obora s daňky (to si nejsem jistá - je to prostě vysoká zvěř).

Po odpočinku u Chaty Polanka pokračujeme dále. Vrátíme se kousek - 200-300m zpět za cestu a stoupáme lesní, a pak krásně našlapujeme polní pěšinou. až zpět do Zderaze.

Celková délka procházky je zhruba 8,5 km. Dá se v pohodě zvládnout i s kočárkem.

Za čím jedeme?

Opět jsme se kochali rozkvetlou jarní loukou a užívali si klidu a pohody.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na Haberkách
Na Haberkách
lupa

Osvěžit jsme se chtěli v chatě Polanka, ale takových nás bylo více. Dorazili jsme okolo 14.30 a všude bylo narváno k prasknutí. Slevili jsme své požadavky jen na pivo a kofolu, ale .... čekali jsme u baru asi 25 minut a furt nic. Obsluha sice kmitala, ale vše bylo ve velkém chaosu - paní natočila kofolu, šla otevřít lahev s vodou, pak natočila pivo (mezi tím se jí tam motala druhá, která taku čepovala kofolu a dělala kafe,...) a znovu do lednice pro juice a jak odešla pro medovník a s ním do kuchyně, tak jsme odešli i my od pultu.

Číšník nám pak poradil, že pod chatou je rybníček a pramen je pitný wink Tam jsme poseděli asi dalších 45 minut a na stavu restauraci se nezměnilo zhola nic.

Takže jsme opět ušetřili sad

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na jaře je tu opravdu nádherně.

Příště bych se až tak nespoléhala na chatu Polanka a sváčinu a pivo s sebou.

Ostatní informace

Trasa je schůdná pro všechny, žádné velké převýšení, pohodlná cesta i s kočárkem.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Předhradí
(vzdálenost od místa: 5.9 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hurá do Pivnice!

Chata Polanka
24.05.2015 10:47

maki
S chatou Polanka mám tutéž zkušenost a to opakovaně. Jedna z mála osvěžoven v okolí by měla být na nával "žíznivých a hladných" už snad zvyklá - koneckonců by na tom měla být založena její existence. Bohužel, vždy se čeká dlouho, vždy je obsluha nervní a "uživatelsky méně příjemná".... Asi by majitel měl jet někam, kde to opreavdu umí, na exkurzi. Jako úsměvnou perličku přikládám návštěvu z konce loňských prázdnin.... pátek, okolo 16 hodiny, spolu s námi 16 hostů (venku i vevnitř), čekáme na zmrzlinový pohár cca 40 minut a pak se nestačím divit - 2 kopečky zmrzliny z vaničky, 3 ks CELÉHO hroznového vína, "měsíček" v KUSE z jablka a nahnilé broskve, vše za lidových 70,- Kč - jak to jen slušně nazvat, když je někdo lempl a ještě Vás hodlá napálit a zkasírovat???

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace