Hukvaldy - Po zarostlém chodníčku

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

HUKVALDY – rodné město hudebního skladatele Leoše Janáčka.

Do jeho hudebního díla patří cyklus klavírních skladeb „Po zarostlém chodníčku“ podle kterého je pojmenovaný turistický pochod, který se jde v okolí Hukvald.

Start pochodu
Start pochodu "Na koupališti"
lupa

Pochod se jde 2x ročně a to v polovině května a po druhé koncem října, kdy se jde opačným směrem. Letos se konal už 30.ročník a tak jsme se s manželkou rozhodli, že se taky zúčastníme. Celá trasa je značena místním červenobílým čtverečkem jaký se používá pro naučné stezky. Trasa pochodu začíná u hospůdky na rozcestníku Hukvaldy-koupaliště a zpočátku vede souběžně s modrou turistickou značkou a první kilometr je zprudka do kopce k Janáčkové lavičce. Potom trasa už mírnějším stoupáním pokračuje na Babí horu a potom na vrch Kubánkov. Tato trasa je části Naučné stezky Hůrky, která vede až do Pálkovic. Z Kubánkova jdeme převážně souběžně se žlutou turistickou značkou a taky Naučnou stezkou Janáčkův chodníček až dojdeme do Kozlovic do areálu Na mlýně. Tady hrála cimbálová muzika a byla tady spousta turistů. My jsme si tady dali kafe a potom jsme pokračovali dál. Z Kozlovic cesta pokračujeme do kopce na vrch Skalka okolo Křížové cesty až k dřevěné zvoničce. Potom cesta pokračuje na rozcestí Měrkovice a potom dále až k oboře Hradu Hukvaldy. V této oboře se chová dančí a mufloní zvěř. Naučná stezka Janáčkův chodníček pokračuje oborou rovnou do Hukvald , ale naše trasa pokračovala Naučnou stezkou Hradní vrch, která vede až nahoru na hrad. Protože jsme tady už dlouho nebyli a byl poslední říjnový víkend kdy jsou otevřeny hrady, tak jsme zaplatili vstupné a šli si důkladně prohlédnout hrad. Probíhají zde neustálé opravy a tak je zde co vidět. Potom jsme pokračovali dolů do Hukvald, kde jsem si ve stánku koupil Výroční turistickou známku k tomuto pochodu . Celý den bylo pěkné podzimní počasí a tak se výlet vydařil. Trasa taky není moc náročná – má jen 15km. V květnu se tu určitě vydáme znovu, abychom mohli posoudit, kdy je to pěknější.

Za čím jedeme?

Potok Ondřejnice
Potok Ondřejnice
lupa

Na doporučení známých , kteří zde již chodí řadu let jsme se zúčastnili tohoto organizovaného pochodu "Po zarostlém chodníčku". Cesta vede pěknou přírodou a hlavně podzimní příroda,když je vše krásně vybarveno tuto krásu ještě zdůrazňuje.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Rozcestník
Rozcestník "Janáčková lavička"
lupa

Po cestě se zastavíte v Kozlovicích Na mlýně kde si můžete dát jídlo i pití dle libosti. Celý areál mlýna je velice pěkný a tak těm , kteří zde ještě nebyli doporučuji, aby si ho celý prohlédli. Je to takový malý skanzen. My jsm eto udělali taky. Je zde i několik chat k ubytování, takže kdyby zde někdo chtěl trávit dovolenou může se podívat na : http://www.penzion-areal-na-mlyne-kozlovice.abc-ubytovani.info/

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se moc :

Hrad Hukvaldy

Kozlovice Areál Na mlýně

Ostatní informace

Na Hrad Hukvaldy se platí vstupné 70kčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Příbor
(vzdálenost od místa: 5.45 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hukvaldy - Po zarostlém chodníčku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace