Hugo Hřebeč

Tipy na výlet, Svitavsko
Kam a jak jedeme?

Hřebeč
Hřebeč
lupa

Postavička, která má svůj domov na Hřebečském hřbetu vás provede úchvatnou krajinou Hřebečska. Hřebeč tvoří předěl mezi Českou křídovou tabulí a Podorlickou pahorkatinou. Tato geomorfologická zajímavost od nepaměti dávala domov a obživu lidem zde žijícícm. Pokud máte chuť, vydejte se po stopách nedávno minulých nebo hodně dávných, které sahají až do třetihor. Na výlet vás zve Hugo Hřebeč. Krajina je bohatá na nerostné suroviny a přírodní bohatství. Starousedlíci získávali ve zdejších dolech uhlí pro svojí domácí potřebu, světový věhlas získaly žáruvzdorné jíly. Krajinou vás provedou naučné stezky.

Za čím jedeme?

A kde tuto zajímavost najdete? Mnozí řidič kolem projíždějí a na svých cestách míjejí nad Moravskou Třebovou Hřebečský tunel. Pokud pojedete směrem od Litomyšle do Olomouce, před tunelem se dáte po staré silnici doleva. Vyjedete na vyhlídku, odstavíte auto a už se můžete těšit nerušené přírodě a nádhernému výhledu. Vesnice se jmenuje Hřebeč. Kostelík, který je vidět ze silnice a vypadá více jak romanticky, zblízka volá po opravách. Je uzavřen na petlici, lavice ukryté pod igelitem a v čele dřevěný oltář. Nápis nad vraty kostela hlásá, že byl vystavěn v roce 1897. Můžeme navštívit Přírodní rezervaci Rohová a Přírodní památku Pod skalou. Ale i mimo tato území má příroda Hřebečska jedinečný ráz. Můžete se vydat po Hornických stezkách nebo naučnou stezkou Boršovský les.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Hřebeči je prolulý místní hostinec , který nabízí grilovaná kolena po celý den.Škoda, že v sezoně výletů je prvních čtrnáct dní v červenci zavřený.

Jde o výlet bez přespání, i když Moravská Třebová z jedné strany nebo Litomyšl z druhé určitě nabízejí více možností ubytování a obě města stojí za návštěvu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Překvapila nás informovanost u Hřebečského vyhlídkového srubu, kde jsou opravdu všechny informace pouhromadě. Vyčleňte si dostatečný čas na přečtení všech cedulí.

Ostatní informace

Vstupy se nikde neplatí, putovat s Hugem můžete úplně, ale úplně zadarmo:)Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svitavy-Lány
(vzdálenost od místa: 6.79 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hugo Hřebeč

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace