Hrusice - Památník Josefa Lady

Tipy na výlet, Kutnohorsko




Kam a jak jedeme?

Památník Josefa Lady nalezneme v bývalé letní vilce rodiny Ladových. V 60. letech darovala paní Ladová vilku státu, aby zde mohlo vzniknout muzeum.

K památníku se dostanete, když vyrazíte z Prahy po dálnici D1 a sjedete na sjezdu u Mirošovic.

Za čím jedeme?

lupa

Při návštěvě muzea se návštěvníci seznámí nejen se známými Ladovými obrazy, ale také s jeho knižní tvorbou. Celá prohlídka trvá cca 45 minut a absolvujete je s milou průvodkyní, která vás provede po celém muzeu a v každé místnosti vám poví něco o Ladově životě. Prohlídky je možné absolvovat v týdnu každou hodinu o víkendu pak každou půl hodinu. Po prohlídce si pak můžete v pokladně zakoupit upomínkové předměty s Ladovými motivy. Před budovou muzea se pak můžete zvěčnit s kocourem Mikešem a s Pašíkem.





lupa

Kdo byl Josef Lada, asi ví úplně každý, proto vám napíši jen něco málo o tomto významném umělci. Narodil se 17. 12. 1887 v Hrusicích, byl nejmladší ze 4 sourozenců. V prvním roce života se mu stal úraz, při kterém přišel o zrak v pravém oku. Od té doby se nechával Lada zvěčňovat na fotografiích jenom z levé strany.

lupa

V roce 1902 se přestěhoval do Prahy a vyučil se knihařem. Již od svých 17 let byly jeho kresby publikované v mnoha významných novinách a časopisech. Jeho nejvýznamnějším a zároveň nejslavnějším dílem se staly příběhy o Mikešovi nebo Chytré kmotře lišce. Od roku 1920 se jeho kresby stali tématem mnoha výstav v galeriích.

Josef Lada opustil tento svět čtyři dny před svými sedmdesátými narozeninami.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po skončení prohlídky doporučuji navštívit Hořejší hospodu U Sejků, kde si můžete prohlédnout kresby Josefa Lady, které zdobí zdi celé hospody.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Návštěva muzea byla velmi zajímavá a díky milé průvodkyni i zábavná. Dozvěděli jsme se i několik perliček z Ladova života.

Ostatní informace

Otevírací doba:

Po zavřeno; Út – Ne 9:00 – 12: 00 13:00 – 17:00

Vstupné:

dospělí - 65 Kč; snížené 50 Kč



Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mirošovice u Prahy
(vzdálenost od místa: 1.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hrusice - Památník Josefa Lady

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace