Hrad Rohov

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Obec Blíževedly-morový sloup
Obec Blíževedly-morový sloup
lupa

Na hrad Ronov se vydáme vlakem z Lovosic směrem na Českou Lípu.Jedeme romantickou krajinou motoráčkem, který staví v každé vesnici.Vystoupili jsme na nádraží v Blíževedlech a když se otočíme k nádražíčku zády, tak před sebou vidíme zříceninu hradu Ronov.

Za čím jedeme?

K hradu se vydáme po zelené značce, která nás vede přes vesnici Blíževedly.Zastavíme se u morového sloupu, který zde nechal postavit hostinský Matyáš Schol na pamět moru r. 1713.Sloup je zasvěcen Nejsvětější Trojici a jsou zde sochy sv.Václava,sv.Vojtěcha a sv.Jana Nepomuckého.Kolem sloupu je kamenná balustráda se 13 plastikami na pilířích.Námestíčko se nachází v n.výšce 362 m n. m.Z Blíževedel pochází rodina hudebníků Treuhlerů- Jan Jiří a Krištof.

Procházíme přes Stranné, kolem jakési tvrze s erbem a pomalu začínáme stoupat ke zřícenině.Hrad je opuštěn od 15. století.Z něho je krásný výhled po Českém středohoří a kousek od Ronova je kopec Vlhošť.

Z hradu klesáme tentokrát na nádraží v Kravařích a motoráčkem zpět do Lovosic.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Protože jsme byli na výletě ke zřícenině, měli jsme jídlo s sebou a najedli jsme se pod hradem na pěkném posezení pod střížkou,která přímo sváděla k odpočinutí před výstupem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výstupu jsme nelitovali, z hradu je krásný pohled na České středohoří, v dáli vidíme město Úštěk s rybníkem Chmelař, Českou Lípu .Za pěkného počasí můžeme dohlédnout i na Ještěd.

Ostatní informace

Na hrad je přístup volný, neplatí se.Musíte počítat s časovou rezervou na vlak, celkem se ujde kolem 6 km,celý výlet trvá kolem 5 hod,podle zdatnosti výletníků.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lovosice zastávka
(vzdálenost od místa: 0.74 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hrad Rohov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace