hrad Červený Újezd

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

nádvoří hradu
nádvoří hradu
lupa

Červený Újezd je velice dobře dostupný autem, kde přímo před hradem je parkování. Nebo sem zde jezdí MHD Praha, zkušenost mám z autobusového nádraží na Zličíně, kdy autobus jel každou hodinu.

Za čím jedeme?

zahrada hradu
zahrada hradu
lupa

Jedná se o soukromou stavbu, která byla postavena okolo roku 2002. Je zde originální soubor středověkých zbraní. Najdeme zde zahradu plnou zajímavých stromů, keřů a kytek. Pro děti se zde chovají domácí zvířata.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najíst se dá přímo na hradě, kde je starověká krčma, kde je možno si dát některé ze středověkých jídel. Musím přiznat, že je nutné počítat s trochou vyšší cenou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

zahrada hradu
zahrada hradu
lupa

Ocenili jsme zahradu, která nádherně kvetla. Zároveň expozice hradu je velice rozsáhlá a je co vidět, ale bohužel na tak velké množství věcí je jen málo času si je pořádně prohlédnout a užít si tu atmosféru středověku.

Ostatní informace

Vstupné do expozice je pro dospělé 140,-Kč a pro děti 70,-Kč. Hrad je přístupný. Vstupné do zahrady je 80.-Kč pro dospělé a 40,-Kč pro děti. Nádvoří hradu je volně přístupné.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pavlov
(vzdálenost od místa: 2.8 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu hrad Červený Újezd

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace