Hraběšická hornatina z Rapotína

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Pohled k Velkým Losinám
Pohled k Velkým Losinám
lupa

Cestu začneme v Rapotíně-Terezíně odkud se vydáme po zelené značce pod Granátovou skálu, odbočíme doprava a sejdeme do Sobotína. Od rozcestníku je vhodné vyjít po modré k zámku a dojít k pěknému motorestu Permoník. Zpět na zelenou dojdeme po silnici, pak vystoupáme pod Farský vrch a dorazíme k rozcestí Nad Hraběšicemi. Na nejvyšší horu tohoto geografického okrsku Kamenný vrch (952) je to pouhých 5 km, my však sejdeme lesem po žluté k Annenskému dvoru a k přehradě Krásné. Ukončit výlet můžeme v Šumperku na vlakovém nádraží.

Za čím jedeme?

Ohlédnutí zpět
Ohlédnutí zpět
lupa

Tento výlet má charakter celodenní procházky. Granátová skála je součástí naučné stezky Sobotín-Maršíkov. Potěší posezení v motorestu Permoník, posvačit můžeme v dřevěném posezení u Farského vrchu. Cestou se občas otevřou výhledy na hřeben Pradědské vrchoviny z neobvyklého úhlu. Za teplého počasí je možné se osvěžit v přehradě Krásné.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Rapotín a Vikýřovice
Rapotín a Vikýřovice
lupa

Svačinku si můžeme koupit v samoobsluze u žel. nádraží Rapotín a zastávky bus Sklárny. Motorest nabízí kvalitní služby a bohaté menu. Domácí svačinku si můžeme vychutnat v dřevěném posezení u Farského vrchu, občerstvíme se také v pohostinství u přehrady.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozcestník u Granátové skály
Rozcestník u Granátové skály
lupa

Trasa je nenáročná a dobře značená výjma úseku ze Sobotína výstupem po pěšině k lesní cestě - asi 0,5 km. Zámek t.č. (srpen 2012) byl v opravě. O to překvapivější je nádherně spravený exterier penzionu Permoník v Sobotíně.

Ostatní informace

Do Rapotína-Terezína se k zelené značce dostaneme vlakem i autobusem.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rapotín zastávka
(vzdálenost od místa: 0.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hraběšická hornatina z Rapotína

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace