Hornickou cestou z Černého Dolu do Černého Dolu

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, rád bych Vás pozval na výlet krajem zaniklých důlních děl v okolí Černého Dolu. Do Černého Dolu se dostanete autobusem ze Svobody nad Úpou a vystoupíte v zastávce Černý Důl náměstí. Odtud nejprve dopručuji zajít ke kostelu sv. Michala, kde je krásná Křížová cesta. Cestou zpět na náměstí se zastavte v IC a Muzeu podzemí. Pak už se vydejte z náměstí po modré značce a po cca 2,5 kilometrem dojde k místu, kde vlevo uvidíte dva důlní vozíky a černo-zelenou značku Naučné stezky Berghaus.Po značkách půjdete po jednotlivých zastaveních a dozvíte se mnoho zajímavého o místní důlní činnosti a budete upozorněni na méstní zajímavosti. Až si celou NS projdete, vrátíte se okruhem zpět na modrou značku a budete po ní do místa, kde se setkáte se žlutou značkou. Zde opustíte modrou, která půjde vlevo a Vyůjdte po žluté vpravo a dojdete na rozcestí Luční svážnice. Zde odbočíte vpravo po modré značce a 1.Krkonošské cyklo NS půjdete po ní až do místa, kde se modrá a NS oddělují. Zde modrou opustíte a budete pokračovat po cyklo NS až na rozcestí s červenou a žlutou značkou. Vyberete tu řlutou a půjdete půjdete po ní vpravo přes Černou boudu. Od této chvíle se kromě kochání lesem, také zda neuvidíte zvláštní vysoké valy a příkopy táhnoucí se lesem. Jmenují se Švédské valy./Měly by být celkem tři a je několik hypotéz o tom k čemu sloužily, ale s největší pravděpodobností jsou to pozůstatky hornické činnosti. Ne však co se týče dolování, ale valy byly používány ke svádění vody k dolům v oblasti Bolkova/. Po žluté značce dojdete přes Zrcadlové boudy až do Černého Dolu.Máte v nohou 13 kilometrů, ale spoustu zážitků.

Za čím jedeme?

lupa

Tento výlet vede přes pozůstatky hornické činnosti v okolí Černého Dolu. Vede přes okružní NS Berghaus, Černou Horu a Švédské Valy zpět do Černého Dolu, kde je nádherná Křížová cesta u kostela sv. Michala., upravené náměstí a Muzeum podzemí a IC.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Tento výlet jsem absolvoval v rámci Terénní vycházky s KRNAPem, ale Vám mohu doporučit buď chatuTereza na úpatí Černé Hory nebo hotel Pošta na náměstí v Černém Dole. Na trase nejsou občerstvovací stanice kromě Černé Boudy a Černého Dolu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Co se týče mojí osoby, tak se mi líbill výklad Radka Táslera ze společnosti Speleo Albeřice, který nás prováděl nejen krásnou přírodou a po zajímavých místech. Pokud se s Radkem chcete setkat, sledujte stránky KRNAPu, jestli s ním nebude nějaká vycházka. Pokud bude, tak asi až za dlouho. Vy si trasu projdeěte sami a budete také spokojeni a příjemně unaveni

Ostatní informace

IC Černý důl- otevřeno ÚT-8:30-16:30

ST- So - 8:30- 12

Muzeum podzemí- otevřeno ST-SO-13-16:30

vstupné dosp- 30 Kč, děti, důchodci, studenti, ZTP a ZTP-P-10 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vrchlabí
(vzdálenost od místa: 6.67 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hornickou cestou z Černého Dolu do Černého Dolu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace