Hornická naučná stezka

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Pohled ze sjezdovky na Zbornou
Pohled ze sjezdovky na Zbornou
lupa

Hornická naučná stezka je asi 6 km dlouhá stezka mezi Jihlavou, Zbornou a Smrčnou. Trasa začíná v lokalitě Jihlava-Lesnov (zastáva městského autobusu č. 5 - Správa městských lesů) a má celkem 10 zastavení. Stezka končí nedaleko zastávky Krematorium městského autobusu č. 5. Stezka je vhodná jak pro pěší, tak i pro cyklisty.

Za čím jedeme?

První zastavení
První zastavení
lupa

Hornická naučná stezka nás provedla po pozůstatcích jihlavského hornictví, respektive dolování stříbra z období raného a pozdního středověku. Stezka má celkem 10 zastavení - např. šachta sv. Jiří, vrch Rudný (též Šacberk) a hornický náhon. U každého zastavení nechybí informační tabule, která informuje nejen o historii daného místa, ale i o historii města, dolování stříbra v Čechách a okolní fauně a flóře.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Vysílač na Šacberku
Vysílač na Šacberku
lupa

Občerstvili jsme se v nově zrekonstruované Restauraci u Lyžaře, která se nachází mezi 8. a 9. zastavením. Při pěkném počasí je perfektní si udělat piknik na vrcholu Šacberku (Rudného) hned vedle pozůstatků rozhledny (6. zastavení) a kochat se výhledem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbila krásná příroda Českomoravské vrchoviny, která je přitom nadosah města. Bohužel nás zklamalo, že některé informační cedule byly poničené od vandalů.

Ostatní informace

Žádný vstup se neplatí wink!Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jihlava
(vzdálenost od místa: 1.48 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hornická naučná stezka

Krásná příroda.
07.07.2011 15:26

Zdravím,je pěkné,že se Vám na vysočině líbí.ale o moc čistém vzduch se dá diskutovat.Krajina krásná,ale ovzduší kazí provoz nedaleké továrny(kronospán) jeho zápach je cítit až ve městě.Vím o čem píší bydlím totíž v Jihlavě.crying

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace