Hora Svatého Šebestiána, Krušné Hory na kole

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Hora Sv. Šebestiána v Krušných Horách
Hora Sv. Šebestiána v Krušných Horách
lupa

Příjezdové místo: Hora Svatého Šebestiána (http://www.sebestian.cz/historie/), 16 km od Chomutova směr na Chemnitz. V okolí obce ze 16. století se v minulosti dolovala měď, stříbro a cín. Bezpečné parkování je ve středu obce.

Za čím jedeme?

Pressnitztalbahn - úzkorozchodná železnice
Pressnitztalbahn - úzkorozchodná železnice
lupa

V obci najdeme turistický rozcestník a na kole jedeme asfaltovou silničkou po cyklotrase č. 3081 na začátek Bezručova údolí. Zde u rozcestníku sesedneme z kola a vytlačíme ho vlevo asi 200 metrů do kopce po kamenité cestě. Na kopci pokračujeme dále po vyasfaltované trase č. 3081. Vlevo mineme krásný rybník v nadmořské výšce 831 m, asi 300 m za ním odbočíme doleva mimo cyklotrasu na asfaltovou silničku směrem na hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána. Po silnici dojedeme k upravenému pomníku K. Stülanera a k rozcestníku Pohraniční. Zde odbočíme vpravo na hlavní silnici č. 7 a jedeme přes zrušený hraniční přechod do Německa . Za přechodem se dáme vlevo a pokračujeme po silnici v trase: Satzung – Steinbach. Ve Steinbachu vyhledáme nádraží a pokocháme se pohledem na krásnou turistickou atrakci - úzkorozchodnou železnici (http://www.pressnitztalbahn.de/), Pokud si chceme odpočinout, vyčkáme příjezdu vlaku a svezeme se jím do Jöhstadtu. Pro české turisty je cena 100,- Kč. Kola se přepravují zdarma. Nechceme-li využít železnici, pokračujeme mírným stoupáním po šotolinové cyklostezce údolím do Jöhstadtu. Dále pokračujeme v trase: Jöhstadt – Černý potok a dále po cyklotrase č.3003 kolem vodního díla Přísečnice do bývalé obce Rusová, odtud po trase č. 23 přes Jilmovou zpět do Hory Svatého Šebestiána .Celková délka trasy bez využití železnice je 55 km. Tato trasa je mírně zvlněná , v celé délce není vhodná pro rodiny s malými dětmi. Doporučuji trekové nebo horské kolo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Stravu jsme měli vlastní. Pro více výletů v okolí je restaurace a ubytování přímo v obci Hora Sv. Šebestiána.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná příroda a klid v Krušných Horách.

Ostatní informace

Pro přepravu železnicí v Německu si vezměte pro jistotu Eura a jízdní řád.

Předpověď počasí: http://www.wetteronline.de/

Video Pressnitztalbahn: http://www.youtube.com/watch?v=_wjAfHGs-rgDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nová Ves u Křimova
(vzdálenost od místa: 1.83 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hora Svatého Šebestiána, Krušné Hory na kole

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace