Hluboká nad Vltavou

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Kam a jak jedeme?

Jedeme po rychlostce z Veselí nad Lužnicí na České Budějovice, asi po 18 km odbočujeme na město Hluboká n/Vltavou. Existuje tu spousta možností, jak strávit pěkný den, vybíráme zámek.

Za čím jedeme?

Představovat novogotický zámek v Hluboké nad Vltavou je vcelku zbytečné. Byla jsem tu už několikrát, ale ráda se na zámek známý z pohádky Pyšná princezna vracím.

Po obhlídce turisticky vyhledáváné památky se jdeme projít do Dolní zahrady, hledáme kašnu ze scény "Zavaž mi střevíček"...Našli, milí rádcové, našli Smile.

lupa

Vracíme se zvolna na Horní zahradu, tedy před zámek, abychom si ještě prohlédli nádvoří a různá zákoutí. Nyní musíme ještě nahlédnout do bývalé zámecké jízdárny, kde sídlí Alšova jihočeská galerie.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Občerstvili jsme se ve stánku u centrálního parkoviště. Parkovné jsme platili 60,-. Z tohoto parkoviště je možno nechat se k zámku dovést koňským povozem(příliš drahé) nebo turistickým vláčkem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tomuto skvostu tudorovské gotiky snad ani nelze nic vytknout. K zámku jsme došli půl hodiny před otevírací dobou a už bylo nádvoří zaplněno turisty.

Ostatní informace

prohlídkové okruhy, otevírací doba a cena vstupného:

http://www.zamek-hluboka.eu/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hluboká nad Vltavou-Zámostí
(vzdálenost od místa: 2.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hluboká nad Vltavou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace