Hlinsko v Čechách

Tipy na výlet, Chrudimsko - Hlinecko
Kam a jak jedeme?

Vyrazíme si na celodenní výlet, možností je víc, zaleží odkud jste a jak jste zdatní... První pojedete.li s rodinou, nejlépe autem z Chrudimi do Hlinska směr Nasavrky, Trhová Kamenice, Hlinsko- cca 30 km.

Další možnost je a to je zážitek pro děti, vlakem z Chrudimi hlavní nádraží- trasa Chrudim, Ždárec u Skutče, Hlinsko.

A v neposlední řadě na kole a můžete při tom opravdu pozorovat krásnou krajinu. Tato možnost je vhodná v létě.

Za čím jedeme?

Pojedeme do menšího města ,kde se v centru nachází skupina chalup- Betlém, s možností prohlídky a možností si zakoupit různé upomínky nebo i pamlsky. Navštívit můžete městské muzeum a galerii. využít můžete i krytý bázén, který je ale možné i v letním období využít- nachází se směrem na výpadovce na Krounu , po levé straně.

V zimě je ideální město navštívit s lyžařskou výbyvou, ať už běžeckou, tak ale hlavně sjezdaře poteší, dobře upravovaná sjezdovka- výpadovka na Ždírec nad Doubravou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Se stravováním máme několik zkušenosti z několika restaurací. Pokud budete v Hlinsku v týdnu, není problém v centru restaurace u Karla, a nebo přímo před vlakovým nádražím, restaurace, kde se opravdu dobře najíte a ne draho- přes poledne polední menu a běžná jídla typu knedlo vepřo, no prostě česká jídla.Pokud si chcete trochu více odpočinout, ,tak směrem na Krounu -první restaurace Zlatá studna, po levé straně u odbočky na Holetín, nebo pokračujete dál a potom je to restaurace Na Čertovině- ta se nám osobně zamlouvá nejvíc.

Zbývá poslední možnost nějaká ta svačina do batohu . Toto je dobrá hlavně v zimě pokud tedy pojedete lyžovat. Přímo u sjezdovky je ovšem také restaurace Styl- takže nějaká polévka s rohlíkem by taky stačila .

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Obecně je toto město pěkné ,dokonce i děti vydrží chodit a jelikož v Betlémě je i cukrárna a zmrzlina není problém, tak je to v pohodě.Ke sportu je možné využít městský bazén info najdete na http://www.hlinsko.cz/mesto/sport/bazen V zimě zase na sjezdovce- je to menší trať a malé děti se opravdu vydovádí, cenově je to velice přijemné v porovnání s luxusem na NAŠICH českých horách pro cizince- kde necháte tučné penízky a nervy při hodinových frontách.

Při cestě ať už do Hlinska nebo domů ,se určitě zajeďte podívat Na Veselý kopec- který je známý také chalupami a vybavením jak žili naši předci, opravdu zajímavé.

Ostatní informace

http://www.hlinecko.cz/ski/index.phtml

Na této adrese je nejlépe kouknout na ceny a celkově prohlédnout sjezdovku, opravdu stojí za to.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hlinsko v Čechách
(vzdálenost od místa: 0.6 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hlinsko v Čechách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace