Hefaiston - Hrad Helfštýn - Lipník nad Bečvou

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Hefaiston
Hefaiston
lupa

Hefaiston je název mezinárodního kovářské setkání na hradě Helfštýn. Toto setkání je již tradiční a letos proběhne 29. ročník. Kováři budou pracovat pod širým nebem na deseti pracovištich. Mnohé z jejich děl pak zůstávají na hradě nebo ozdobí samotné město Lipník nad Bečvou, u kterého se hrad nachází (viz foto).

Lipník najdete v Moravské bráně. Pokud pojedete po dálnici Brno – Ostrava, sjedete výjezdem z dálnice přímo Lipník nad Bečvou.

Za čím jedeme?

Letošní ročník Hefaiston bude zahájen 22. kovářským forem 21.8. v 15 hodin. Pro širokou veřejnost jsou určené dny 28.-29. Srpna. Hefaiston je vždy dobře organizován o koupi suvenýrů ať již kovářských nebo jiných není zde nouze. Je to výborná příležitost poznat a navštívit jednu z nejrozsáhleších hradních zřícenin u nás, která prochází rekonstrukcí. Během let se tu vystřídala řada dobrovolníků na opravách hradu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ubytování je možné v Lipníku nad Bečvou, v Hranicích nebo v Lázních Teplice nad Bečvou. Hrad Helfštýn je oblíbená destinace lázeňských hostů. Občerstvení je možné a zajištěné na samotném hradě. Restaurace funguje i mimo Hefaiston. V době setkání kovářů je tu i množství stánků.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kovářské setkání je zajímavé obohacení návštěvy hradní zříceniny. Při pěkném počasí se tu sejde dost lidí. Kovářské výtvory se dají v klidu prohlédnout celý rok, na hradě je přístupná "venkovní" expozice.

Ostatní informace

Po oba dny je zajištěna pravidelná kyvadlová doprava z Lipníku nad Bečvou. Vstupné je pro dospělou osobu 80 Kč, pro děti polovic.

Informace obdržíte buď přímo na hradě, který patří do katastru obce Týn nad Bečvou nebo v Muzeu Komenského v Přerově.

www.helfstyn.czDalší informace

Hodnocení:
4257. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Teplice nad Bečvou
(vzdálenost od místa: 5.65 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hefaiston - Hrad Helfštýn - Lipník nad Bečvou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace