Harrachov a okolí

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Bodláky pod můstky
Bodláky pod můstky
lupa

Do Harrachova můžeme přijet jakýmkoli dopravním prostředkem. Záleží zda pojedete na jednodenní výlet či vícedenní s ubytováním. Doporučuji auto nebo bus, vlakové nádraží je trošku dál, ale záleží kde naleznete ubytování. My jsme se vydali na 3 dny, ubytování v penzionu Pod Můstky, levné a solidní s kuchyňkou.

Za čím jedeme?

Jedeme za přírodou, kulturou. Každý si něco vybere.

Na jednodenní výlet s dětmi doporučuji zajít k Mumlavským vodopádům, jsou krásné obzvláště za pěkného počasí. Nedaleko je Srub U lišky s výhledem na řeku Mumlavu, určitě nezapomeňte vyjít na lyžařské můstky, je odtud krásný výhled, také můžete vyjet lanovkou na Čertovu horu.

Pro zdatnější turisty a na vícedenní pobyt dopručuji vyjít na celodenní výlet kolem řeky Mumlavy a Mumlavských vodopádů směrem ke Krakonošově snídani a na Voseckou boudu, do kopce se cesta sice trochu táhne, ale odměnou je vám odpočinek ve Vosecké boudě s dobrou česnečkou nebo borůvkovými knedlíky. Odtud pokračujte dále na Tvarožník, což je shluk kamenů jako tvarůžky. To jsme si vyložili takto sami, ale původ názvu neznáme. A odtud Vám to nedá dojít ještě ke státní hranici s Polskem a přijít ke Szrenici/Jinonoš/, hora i bouda leží již v Polsku. Pak nezbývá než vrátit se zpět. Další den doproučujeme projít město, navštivit nějaké muzeum např. Muzeum skla s pivovarem, kde můžete vidět přímo jeho výrobu, pobavit se můžete na bobové dráze a pak vyjít na zmiňované skokanské můstky, výhled stojí za to. Třetí den můžete vyjet lanovkou na Čertovu horu a zde si můžete vybrat několik tras různé dlouhých a různým směrem, my jsme se vydali po hřebeni do Studenova a pak klesali do údolí k Rýžovišti a vraceli se kolem Mumlavských vodopádů.

Při nepříznivém počasí můžete navštívit ještě hornické muzeum a muzeum Šindelka

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ubytování - Penzion Pod můstky - dobrá cena, solidní, s kuchyňkou

Jídlo - blízko penzionu výborná pekárna, ráno čerstve pečivo a koláčky, výborné!!!

Kam na oběd či večeři - je tu mnoho možností v různých cenách, hotovky či steaky. Také se dá zajít na dobrou kávu, vínko či taneček.

My jsme vyzkoušeli Srub U lišky - tady Vám bude chutnat vše - pro výhled k řece Mumlavě

Hotel Bellevue - nahoře u můstků jsme vyzkoušeli kávu s výhledem do údolí

Restaurace pod Čerťákem - večeře a čertovsky zajímavé malby na stěně

Vosecká bouda - útulná bouda, po výšlapu a před deštěm skvělé místo proložené česnečkou a borůvkovými knedlíky

Bouda na Szrenici - moc lidí, typ rychlého občerstvení s podnosy,

a mnoho dalších a dalších míst ...

A na tanečky můžete do penzionu Hořec.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbila řeka Mumlava a vodopády, pak krása a rozhled nad Voseckou boudou u Tvarožníku, také jízda lanovkou, jízda na bobové dráze a výstup na skokanské můstky a výhled z nich při zapadajícím sluničku a kvetoucí bodláky pod nimi.

Město připomíná ruchem Karlovy Vary a některé části švýcarský Adelboden rozkvetlým truhlíky a upraveným okolím penzionů.

Nelíbilo se nám, že ve sklárně jsme stihli zrovna celozávodní dovolenou a také počasí nám tolik nepřálo. Celkový dojem je pěkný a příjemný.

Výhodou Harrachova je více možností vyžití pro různé nátury, za různého počasí.

Ostatní informace

Otevírací dobu si raději ověřte, hlavně dovolenou ve sklárně na www.sklarnaharrachov.cz, také tu pořádají různé akce nebo pivní slavnosti.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km), putování (3-7 dnů)
Druh:
za kulturou, do přírody, na hory, na kole
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Harrachov
(vzdálenost od místa: 2.18 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Harrachov a okolí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace