Hálúv Mlýn

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

pohled od bazénu na restauraci
pohled od bazénu na restauraci
lupa

Údolí bílého potoka mezi Velkou Bíteší a Veverskou Bítýškou je prostě skvost a odpradávna lákalo Brněnské obyvatele k výletům, například proletáře jako Petr Bezruč :-)
Rodinná pohodová trasa vede údolím potoka z Veverské Bítýšky a zase zpět. Doprava do Bítýšky je možná trojí. Speciálním busem MHD, lodí po Brněnské přehradě (pryglu) nebo autem. Má veškeré klady vyhlášené odčinkové trasy. V sezóně je zde celkem rušno, občerstvení na trase v Hálově Mlýně.

pohled z přijezdové cesty
pohled z přijezdové cesty
lupa

Údolí bílého potoka mezi Velkou Bíteší a Veverskou Bítýškou je prostě skvost a odpradávna lákalo Brněnské obyvatele k výletům, například proletáři jako Petr Bezruč :-)
Rodinná pohodová trasa vede údolím potoka z Veverské Bítýšky a zase zpět. Doprava do Bítýšky je možná trojí. Speciálním busem MHD, lodí po Brněnské přehradě (pryglu) nebo autem. Má veškeré klady vyhlášené odčinkové trasy a tedy i její negativa. V sezóně je zde celkem rušno, občerstvení na trase ve Hálově Mlýně.Tras je možné využít několik. Autobusem do Bítýšky, odtud modrou značkou údolím Bílého potoka (cca 7 km) nebo autobusem IDS č. 312 do Maršova, odtud po červené dolů po silničce (asi 3 km). Jiná přístupová cesta vede z 2 km vzdáleného Javůrku - časté autobusy z Brna do Domašova (2 km od Javůrku), Javůrek i Domašov jsou součástí IDS Jihomoravského kraje. trasa č. 1 okolí Brna.

Za čím jedeme?

za přírodou,za poznáním-po cestě jsou k vidění nejenom kulturní a technické památky napřiklad Jarošův mlýn, kde je muzeum a je možná prohlídka tak i náherný přírodní park,který je navštěvovaný cyklisty i pěšímy.Cesta vede až na známou Šmelcovnu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po cestě po modré z Veverské Bitýšky narazíte na rekreační středisko Hálův Mlýn,který nabízí nejenom občerstvení, posezení v malebném údolí na zahrádce, dobrou kuchyni i ubytování a v letních měsících vykoupání v bazénu, který je součástí Hálova mlýnaSmile

V Sobotu zde bývají kulturní akce grilovvání ,country muzika,oldys a plno dalších kulturních akcí

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Smile Příroda a klid a jste pouze pár kilometrů od civilizaceSmileSmile

Ostatní informace

vstupné na akce do 30,-korun koupaliště zdarma ubytování od 270,-za den.winkvíce informacích a aktuálním dění na Hálově mlýně na Facebooku/haluv mlyn/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zastávka u Brna
(vzdálenost od místa: 8.6 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Hálúv Mlýn

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace