Gustav Ulrich, fotograf Jeseníků

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Lovecká chata
Lovecká chata
lupa

Kulturní a komunitní centrum Rapotín najdeme u křižovatky silnic č. 11 a 44, kde se dělí směry cesty do Jeseníku na Rýmařov a Jeseník. Díky přítomnosti silnice tedy snadno dostupná, návštěvník sem může nakonec i na kole a ani to nezabere příliš času.

Za čím jedeme?

Přemyslovské sedlo
Přemyslovské sedlo
lupa

Jak byl slíbeno, při otevření rapotínského kulturáku, má sloužit mimo společenských akcí i k různým seminářům, školením, přednáškám, ale např. I výstavám. Jedna taková právě probíhá.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Vzhledem k tomu, že návštěva netrvá tak dlouho, tak ani občerstvení nepotřebuje, kdo by to skutečně nevydržel tak nejbližší hospoda je u kostela v Rapotíně nedaleko je i obchod.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hučivá Desná
Hučivá Desná
lupa

Do konce prázdnin, tedy do 31.8.2013 probíhá v kulturním domě výstava Altvaterland, Gustav Ulrich, fotograf z Rejhotic před 100 lety. Když jsem zahlédl plakát, už jsem věděl o co jde. Výstavu jsem samozřejmě už viděl před léty v Šumperku, ale rád jsem se podíval znovu. Objev fotoarchívu Gustava Ulricha měl poměrně zajímavý příběh. Oderský podnikatel Zdeněk Mateiciuc někdy v roce 2000 objevil na půdě svého domu bednu se skleněnými deskami. Pátral odkud že pro něj celkem neznámé končiny na snímcích jsou (podle bývalých německých majitelů domu), až se nakonec dopídil, že obrázky jsou z okolí Rejhotic, tedy části dnešní Loučné nad Desnou. Pořídil je majitel tamější bělírny Gustav Ulrich většinou v období od přelomu století až do jeho smrti v r. 1932. Na rekonstruovaných obrázcích tedy můžeme vidět Jeseníky jak vypadaly někdy před 100 lety. Ulrich fotil i příslušníky své rodiny, na starých snímcích tak můžeme vidět i důstojné podoby lidí z doby, která nebyla tak hektická jako dnes.

Ostatní informace

Na Červené hoře
Na Červené hoře
lupa

Fotografií bylo nalezeno daleko více, než momentálně vidíme v Rapotíně. Je zde spíš výběr toho co má k vztah přímo k Jeseníkám, díky tomu ale nestrávíme na výstavě mnoho času. A když zjistíme, že vstup je zdarma, není důvod se nepodívat (ovšem můžeme něco utratit v IC v přízemí).

Otevřeno: po-pá 9-17 hod., so 9-13 hod.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Petrov nad Desnou
(vzdálenost od místa: 0.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Gustav Ulrich, fotograf Jeseníků

25.07.2013 12:28
škoda, že to mám tak z ruky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace