Galerie u Bílého Jednorožce - Salvador Dalí

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Galerie u Bílého jednorožce v Praze pořádá výstavu prací Salvadora Dalího. Můžete zde shlédnout malovaný porcelán, malbu na hedvábí, plastiky, dřevoryty a goblény. Díla jsou zde prezentována jako umělcovi originály.

Cílem výstavy bylo předvést autora a jeho mnohostrannost.

Do galerie se nachází na Staroměstském náměstí 15. Dostanete se sem metrem A - stanice Staroměstská nebo Metro A,B - stanice Můstek.

Za čím jedeme?

Většina expozice výstavy se zabývá cyklem Božské komedie, kterou Dalí vytvořil na základě Danteho díla. Ve třech místnostech si projdete očistcem a zároveň peklem a vystoupáte až k Dalího nebesům. Ve zbylých místnostech můžete shlédnout zbytek prací tohoto umělce.

Kdo byl Salvador Felip Jacint Dalí? Žil v letech 1904 - 1989 byl to známý katalánský malíř, který se proslavil díky svým surrealistickým dílům. Jeho nejslavnější dílo je Persistence paměti.

Jeho práce je spojení bizardních snových obrazů s malířským projevem, který se inspiruje renesančními mistry. Jeho práce však zasahovala do více profesí např. v roce 2003 spolupracoval s Waltem Disneyem na animovaném filmu Destino; podílel se také na scénáři filmu Andaluský pes; přes 30 let také spolupracoval s fotografem Philiippem Halsmannem.

Dalí byl umělec, který za každou cenu musel být středem pozornosti. V některých případech jeho výstřednosti zastínili jeho práci. Ovšem nemůžeme mu upřít, že to byl umělec, který měl velký talent a fantazii.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo lze zakoupit kdekoliv v Praze, záleží jen na vás na co zrovna máte chuť.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Návštěvníka můžou zklamat často se opakující motivy a zmatená expozice. Ovšem i zde se najde pár zajímavých kousků, které určitě stojí za vaší návštěvu.

Ostatní informace

Otevírací doba je od 10:00 do 20:00

Vstupné:

dospělí: 150 Kč

studenti a děti: 70 KčDalší informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Žvahov
(vzdálenost od místa: 0.86 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Galerie u Bílého Jednorožce - Salvador Dalí

21.10.2011 13:15

Dita Turhanovská

Výstavu dosud nemohu hodnotit, neboť se tam právě chystám, ale dovolila bych si hodnotit shodu podmětu s přísudkem známkou 5 (umělcovi originály, výstřednosti zastínili)...tuším, že se to probírá v 5. ročníku ZŠ - autor příspěvku zjevně chyběl....a co teprve "bizarDní" snový obraz...že by chtěl autor přiblížit cestu očistcem a současně peklem ?? foot

Re:
25.12.2011 00:19

Petr

:-D

19.01.2013 11:30

Juraj

Nie je tam niekde chyba?
"Žil v letech 1904 - 1989..."
"...např. v roce 2003 spolupracoval s Waltem Disneyem na animovaném filmu Destino"


Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace