Františčina huť

Tipy na výlet, Moravský kras a okolí
Kam a jak jedeme?

Autem, sverovýchodně od Brna, vzdušně cca 14 km. Samotná huť se nachází asi 2 km od města Adamov. Nebo také vlakem, který přijíždí na adamovské nádraží (cca 2 km od věže).

Za čím jedeme?

Jedeme za historickou tavící věží, která se nazývá Františčina podle Františka Lichtenštejna (tavícím věžím se obvykle dávali jména po ženách, ale protože v té době nebyla v rodu Lichtenštejnů žádná žena pojmenovali ji po Františku Lichtenšteinském). Věž byla majetkem Lichtejštejnům, kteří na tomto území těžili železnou rudu. Kromě návštěvy tavící věže, doporučuji také navštívit adamovský zámek.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se můžete v restauraci Pod Horkou, kde se můžete i ubytovat. Já ale osobně doporučuji, pokud by jste se chtěli porozhlédnout i po ostatních památkách a přírodních úkazech (jeskyně) v Moravském krasu, můžete se ubytovat v malém, ale hezkém penzionu U kamenného kola, který se nachází asi kilometr od tavící věže.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Určitě se vám bude velice líbit prohlídka bývalé modelárny železa, která je dnes upravena na historické muzeum, ve kterém se dozvíte něco o historii tavící věže. Dětem, ale i vám se určitě zalíbí samotná tavící věž, u které si můžete na památku nasbírat strusku.

Ostatní informace

Boužel nemám přesné údaje o cenách a vstupech, ale pokud si dobře pamatuji, tak vstupy nebyly příliš drahé, takže by to neměl být žádný problém.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Adamov
(vzdálenost od místa: 0.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Františčina huť

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace