Festival česneku a Buchlovské kopce

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Už tenhle víkend (24.7.2010) vyrážíme na festival, který je věnovaný nikoli hudbě, ale jednomu z velmi oblíbených dochucovadel - česneku. Koná se každoročně na zámku v Buchlovicích (a v blízkém okolí v městečku Buchlovice), tento rok to bude již po deváté, co se festival uskuteční.

Protože jsou Buchlovice ideálním výchozím bodem pro výlet po Buchlovských kopcích, spojíme příjemné s příjemným, dopoledne vyrazíme na festival česneku a odpoledne se projdeme z Buchlovic na Velehrad. Po žluté značce se vydáme směrem na Hrad Buchlov (vyjdeme-li z Buchlovic dostatečně včas, možná stihneme i prohlídku hradu), pak po červené přes Chabaně a Nový Dvůr na Velehrad, významné poutní místo.

Za čím jedeme?

Jdeme hlavně a především za česnekem, výborným lékem (například na chřipku nebo vysoký tlak) a ochucovadlem (hlavně bramboráků). Festival nabízí řadu akcí, ať už se jedná o koncerty, módní přehlídky, divadlo, doprovodný program pro děti i dospělé. Budeme si moci koupit nejen česnek a všemožné výrobky z něj, ale i víno, med nebo sýry od místních producentů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo, pořádné jídlo, kdo by na něj myslel, když jsou všude kolem nejrůznější dobroty, ať už s česnekem nebo bez něj. Pokud ale přece jen trváte na tom, že je potřeba se dobře najíst, navštivte restauraci U páva v Buchlovicích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cílem výletu je česnek - odpověď na to, co se nám nejvíce líbilo, je tedy poměrně jasná...

Ostatní informace

Pokud se na festival rozhodnete vydat, zde k němu najdete všechny potřebné informace: http://www.buchlovice.cz/buchlovice/obr/aktualita/cesnek2010.pdfDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Festival česneku a Buchlovské kopce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace