Farní muzeum v Kondraci

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Do Kondrace jsme přijeli z Vlašimi. Po levé straně ve středu obce se nachází farní muzeum. Zaparkovali jsme u muzea na parkovišti.

Za čím jedeme?

Farní muzeum
Farní muzeum
lupa

Farní muzeum nás seznámilo se životem venkovského duchovenstva na přelomu 19. a 20.století. Podívali jsme se do farářovi kuchyně, jeho pokoje, sálu a kanceláře. V tvořivé dílně si můžete vyrobit vlastní svíčku nebo ruční papír, případně si vytisknout obrázek s dobovou temtikou. Před muzeem je hezká zahrádka s bylinkami a ohrada s kozičkami, což se jistě bude líbit dětem. Pro děti je zde i dětský koutek s pískovištěm, prolézačkami a klouzačkou. Ještě jsme se podívali na hřbitov do márnice, kde nás sice trochu mrazilo v zádech, ale přečetli jsme si velice podrobné povídání o kultu pohřbívání.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se můžete v restauraci, která se nachází přímo naproti muzeu - jak tam vaří ohodnotit nemůžu, protože jsme využili svačinu, kterou jsme měli s sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám de facto všechno, jen je škoda, že v muzeu vás neprovádí, jen si čtete povídání na cedulích. Dle mého názoru by bylo povídání průvodce poutavější.

Ostatní informace

Vstupné pro dospělého stojí 30 Kč, pro celou rodinu pak 75 Kč. V létě je otevřeno každý den kromě pondělí; v dubnu, květnu, září a říjnu jen o víkendechDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vlašim
(vzdálenost od místa: 3.78 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Farní muzeum v Kondraci

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace