Farmářské trhy na Jiřího z Poděbrad

Tipy na výlet, Praha
Vycházkou na farmářské trhy zabijeme několik much jednou ranou. Jedná se o příjemný rodinný výlet, při němž můžete děti naučit, co obnáší potraviny kupované přímo od chovatelů. Pokocháte se nejen potravinami, které jsou (narozdíl od těch ze supermarketů) zdravé a výživné a nakoupíte například vánoční výzdobu. Navíc můžete ochutnat teplý zázvor, svařené víno, vánoční punč nebo horké kafe.

Farmářské trhy jsou hitem letošního roku (2010) a právě ty na Jiřího z Poděbrad se staly velmi úspěšnými a udržely se i zimě. Jen s malou obměnoou zboží (místo ovoce zde najdete například čerstvé máslo, stánek s houbami nebo s kávou). Farmářské trhy Vám zaručí zdravou stravu, příjemný výlet a navíc budete kupovat potraviny od těch, co jim doopravdy rozumí. Víno od vinaře (můžete se tak bez problémů zeptat, v jaké teplotě dané víno podávat, případně k čemu), kuřata od pěstitelky (které je sama chová, zabíjí i připravuje), houby od sběratelů (kteří poradí nejeden prima recept) nebo ovocné šťávy přímo od těch, co je lisují. Každá Vaše otázka má tak smysl a především se na ní máte možnost dozvědět relevantní odpověď. Což se při nákupech v supermarketech říct nedá.

Ubytovávat se nikde není třeba. Výlet na farmářský trh Vás bude stát maximálně hodinu času (pokud se nezapomenete u stánku se svařákem, což je velmi jednoduché). Co se jídla týče, farmářský trh na Jiřího z Poděbrad nabízí čerstvé brambůrky (smažené přímo na místě), mnoho ovocných šťáv, alkoholických i nealkoholických teplých nápojů, spoustu pochoutek - uzených, vařených a smažených. V nabídce jsou jak masitá, tak vegetariánská jídla.

Není asi nic, co by se mi na trzích nelíbilo. Pokud o některé zboží nemám zájem, prostě ho jednoduče stačí minout. :)

Farmářské trhy jsou na náměstí Jiřího z Poděbrad každou sobotu a každou středu. V prosinci dokonce každý den, a to až do sedmi hodin. Jejich návštěvu tak můžete spojit s návštěvou vánočních trhů, které jsou jen o ulici vedle.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.97 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Farmářské trhy na Jiřího z Poděbrad

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace