Farmapark Muchomůrka

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Celkový pohled na farmapark Muchomůrka
Celkový pohled na farmapark Muchomůrka
lupa

Pokud budete na dovolené nebo na výletě v Janských Lázních, Svobodě nad Úpou nebo poblíž a nebudete vědět, jak zabavit nebo nechat vyřádit svoje ratolesti, můžete navštívit dětský farmapark Muchomůrka nacházející se na kopci mezi uvedenými krkonošskými středisky.

Za čím jedeme?

Uvítací poutač
Uvítací poutač
lupa

K farmaparku dojdete snadno po zeleně značené turistické cestě z Janských Lázní nebo ze Svobody nad Úpou. Na kopec plný zábavy se však musíte vydat pěšky nebo na jízdním kole. Autem se k farmaparku přijet nedá.

Část farmaparku, vzadu Černá hora
Část farmaparku, vzadu Černá hora
lupa

Vaše děti ve farmaparku najdou řadu přírodních herních prvků, například hrad z balíků slámy, houpačky, prolézačky, pískoviště, indiánský tenis, kroket, ohniště na opékání buřtů, klády a další. Areál je oplocený, děti jsou stále v dohledu.

Totéž
Totéž
lupa

Zvláště pro městské děti bude zážitkem setkání se zvířaty. Svézt se mohou na koni či poníkovi, pohladit mohou kozla, beránka nebo i prasátko, a pozorovat slepice, holuby a hrdličky, které tolik ochočené nejsou.

Krakonošův domeček
Krakonošův domeček
lupa

Děti ve farmaparku na čas vymění počítače, dokonalé hračky a sterilní prostředí za louku s různými přírodními aktivitami, balíky slámy a zvířaty. Rodiče se mohou k dětem připojit nebo si v klidu vypít kávu či pivo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ve farmaparku si lze zakoupit malé občerstvení, kávu, čaj, pivo … Větší možnosti jsou v nedalekých Janských Lázních nebo ve Svobodě nad Úpou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kolem farmaparku jsme pouze procházeli, děti máme již odrostlé. Vyžití v parku je určeno především dětem od 2 do 12 let. Ale vítány jsou i starší děti.

Ostatní informace

Totéž
Totéž
lupa

Jak již zmiňuji v textu, k farmaparku autem nedojedete. Auto můžete zaparkovat zdarma ve Svobodě nad Úpou, odkud je to i blíž, nebo za 60 Kč v Janských Lázních na jednom ze dvou parkovišť.

Uvnitř Krakonošova domečku
Uvnitř Krakonošova domečku
lupa

Farmapark je otevřen od května do října, v čase od 10 do 18 hodin. Ale ne vždy. Jak píše majitel Tomáš Zelenka na svých webových stránkách: při větru, dešti a mrazu farma spí a odpočívá.

Uvnitř Krakonošova domečku
Uvnitř Krakonošova domečku
lupa

Vstup do farmaparku je zpoplatněn. Za osobu činí 50 Kč. Jízda na ponících stojí 100 Kč. Školní skupiny mají slevu, a to vstup za 30 Kč a poníky za 60 Kč. Více informací získáte na http://www.farmapark-muchomurka.cz/index.html.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 1.3 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Farmapark Muchomůrka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace